دوشنبه 9 دی 1398
آیا همه چیز را راجع به داشبورد مدیریت بازاریابی می‌دانید؟

آیا همه چیز را راجع به داشبورد مدیریت بازاریابی می‌دانید؟

بازاریابی را حلقه مفقوده موفقیت اکثر کسب‌و‌کارهای امروزه می‌دانند. بازاریابی نیز مانند هر قسمت دیگر از سازمان با خیل عظیمی از داده‌ها روبه‌روست که مدیریت این داده‌ها تاثیر به سزایی در پیشرفت سازمان دارند. داشبورد مدیریت بازاریابی نیز مانند هر داشبورد دیگری داده‌های استراتژیک حاصل از عملیات بازاریابی را در یک صفحه بصری خلاصه می‌کند که مدیران سازمان‌ها می‌توانند عملکرد بازاریابی را نسبت برنامه‌های استراتژیک خود، با استفاده از آن بسنجند. داشبورد بازاریابی ویژگی‌های مانند انعطاف‌پذیری، خلاصه‌سازی مناسب و در دسترس بودن را دارند. از مزایای آن‌ها می‌توان به ایجاد دید فوری، صرفه جویی در زمان، اندازه‌گیری مناسب، انگیزه کارمندان، سهولت در گزارش‌دهی، قابلیت شخصی‌سازی، کمک به ماندن در مسیر هدف و تصمیم‌گیری آگاهانه، اشاره کرد.

در دنیای امروزی، بر هیچ مدیر ارشدی پوشیده نیست که یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سازمانی، بخش بازاریابی آن است. بخشی که تمام قسمت‌های سازمان، از تولید تا مالی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شرکت‌هایی که استراتژی بازاریابی خود را به خوبی طراحی می‌کنند، قدم بلندی در راستای موفقیت سازمان برداشته‌اند. نویان‌تیم با ارائه خدمات مشاوره بازاریابی به شرکت‌های مختلف در این زمینه کمک بسیاری می‌کند.

متخصصان بازاریابی برای به دست آوردن بهترین نتیجه از عملیات خود، باید به طور مؤثر از ترکیبی از هنر و علم استفاده کنند. بازاریاب‌های مدرن از حساسیت هنری و رویکرد علمی خود نسبت به داده‌ها استفاده می‌کنند. برای تدوین راهبرد بازاریابی موثر و آینده‌نگر، سازمان‌ها و شرکت‌های مشاوره مدیریت باید از داده‌ها و اطلاعات مربوطه استفاده بهینه نمایند تا اطمینان حاصل کنند که هر هزینهای که برای بخش بازاریابی اتفاق می‌افتد، برای شرکت سودآور است. راه حل این موضوع داشبورد مدیریت بازاریابی است.

داشبورد بازاریابی دقیقا چیست؟

داشبورد بازاریابی یک ابزار گزارشگری است که تجزیه و تحلیل‌های بازاریابی، شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) و اندازه‌گیری‌ها را با استفاده از تجسم داده‌ها به صورت بصری نشان می‌دهد. داشبورد بازاریابی به گونه‌ای طراحی شده است که پنجره‌ای از زمان واقعی برای عملکرد بازاریابی به تیم‌ها ارائه می‌دهد. این داشبورد گزارش‌های بازاریابی است که برای نظارت مداوم و توزیع گسترده طراحی شده است و برخلاف روند گزارش‌های سنتی، حتی می‌تواند به صورت روزانه و ساعتی به‌روز شود. در هسته یک داشبورد بازاریابی به این سؤال پاسخ داده می‌شود: "در حال حاضر چطور عمل می‌کنیم؟".

داشبورد بازاریابی با ارائه نمایشگرهای جذاب و دیدنی به بخش‌های مختلف دپارتمان بازاریابی در راستای ردیابی  KPIها، به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه در راستای بهبود سریع عملکرد و کارایی بیشتر کمک می‌کند. به عبارتی با استفاده از این داشبورد، می‌توان KPI های بازاریابی را رصد کرد که به راحتی نشان می‌دهند دقیقاً چه کارهایی باید انجام شود تا بتوان ارتباط با مشتریان خود را تسهیل کرده و همچنین باید از چه کارهایی پرهیز کنند. داشبورد بازاریابی خوب باید با برنامه‌های استراتژیک بازاریابی منحصر به فرد هر شرکت قابل تطبیق باشد.

داشبورد مدیریت بازاریابی چه ویژگی‌هایی دارد؟

هدف اصلی داشبورد بازاریابی، مانند هر داشبورد دیگری، دسترسی فوری به داده‌های استراتژیک است. مشاهده داده‌ها در لحظه به بازاریابان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌ها را در زمان واقعی به‌روز کنند. دسترسی سریع به داده‌ها، به ویژه داده‌های تبلیغاتی به مدیران اجازه می‌دهد که تصمیمات بهتری گرفته و بتوان بازخوردهای دریافتی را اعمال کرد. بنابراین با در دسترس بودن تجزیه و تحلیل فوری برای اطلاعات بازاریابی، می‌توان از هدر رفتن پول و زمان جلوگیری شده است.

مهمترین ویژگی داشبورد بازاریابی این است که به بازاریاب‌ها اجازه می‌دهد تمام داده‌های خود را در یک صفحه داشته باشند. داشتن چندین منبع داده در یک داشبورد امکان پذیر است، خواه از شبکه های اجتماعی مانندFacebook ، Twitter، Instagram یا LinkedIn باشد، یا تبلیغات، تبلیغات دیجیتال و یا کمپین‌های بازاریابی. داشبوردها همچنین می‌توانند داد‌هها را از اسنادی مانند اکسل جمع‌آوری کنند.

از ویژگی‌های دیگر داشبوردهای مدیریت بازاریابی می‌توان به انعطاف‌پذیری و در دسترس بودن آن‌ها اشاره کرد. از داشبوردها می‌توان در رایانه‌های شخصی، رایانه لوحی یا دستگاه‌های تلفن همراه استفاده کرد. بنابراین حتی اگر مدیران در محل کار خود نباشند، می‌توانند عملکرد عملیات بازاریابی خود را نظارت و ارزیابی کنند. همچنین در داشبوردهای مدیریت بازاریابی قابلیت این وجود دارد که مدیران نمودارهای دلخواه خود را انتخاب و چیدمان کنند.

داشبورد مدیریت بازاریابی چه مزایایی دارد؟

مدیران بازاریابی می‌خواهند که که برخی از معیارهای مهم مانند نرخ بازگشت سرمایه تبلیغات، ارزش کمپین‌ها، کل بازدیدها، نرخ تبدیل، نرخ کلیک و ... را به درستی و در زمان مشخص و آنی درک و بررسی کنند. از این رو از داشبوردهای بازاریابی استفاده می‌کنند. این داشبورد نیز همانند سایر داشبوردها فوایدی دارد که آن‌ها را توجیه‌پذیر می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید فواید داشبوردهای مدیریتی را مطالعه کنید.

از مزایای داشبوردهای بازاریابی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- دید فوری: داشبورد مدیریت بازاریابی تمام معیارهای مهمی را که شما برای ردیابی انتخاب کرده‌اید خلاصه می‌کند، تا یک مرور سریع و آسان از همه بخش‌های در اختیار شما قرار دهد. با گزارش در زمان واقعی، این داشبورد نمایشی زنده از نحوه عملکرد بازاریابی شماست. KPI هایی را که می‌خواهید نظارت کنید را انتخاب کنید و به شما امکان می‌دهد فورا همه چیز را تجسم کنید؛ از ترافیک بازدید‌کننده گرفته تا نرخ تبدیل.

2- صرفه جویی در زمان: به جای چاپ صفحات گسترده و گزارش برای ارزیابی سلامتی کمپین‌های بازاریابی، می‌توانید به سادگی به داشبورد خود مراجعه کنید تا اطلاعات جامع مورد نیاز خود را بدست آورید. طبیعت بصری یک داشبورد حتی در زمان تفسیر اعداد نیز موجب صرفه جویی در زمان می‌شود.

3- اندازه گیری منجر به بهبود می شود: اگر نمی‌دانید در حال حاضر شرکت شما کجا قرار دارند، نمی‌توانید تنظیمات مربوط به بازاریابی خود را انجام دهید. تا زمانی که نمی‌دانید کمپین بازاریابی شما چگونه پیش می‌رود، نمی‌توانید بدانید چه پیشرفت‌ها و تغییرات لازم برای اجرای بهتر آن باید انجام شود. داشبورد به شما امکان می‌دهد اهداف خود را در برابر نتایج کسب شده و در زمان واقعی مقایسه کنید. همچنین می‌توانید با استفاده مجدد از منابع یا تغییر استراتژی در صورت نیاز، واکنش نشان دهید و بدانید که در کجای بازی خود هستید.

4- انگیزه کارمندان: نمایش تصاویر داشبورد به کارمندان، میزان عملکرد آنان در مقایسه با اهداف شرکت را نشان می‌دهد و کارمندان می‌توانند KPI را به عنوان نتیجه مستقیم کار خود مشاهده کنند. همانطور که برای پرورش یک فرهنگ کارمحور در محیط شرکت تلاش می‌کنید، بهترین انگیزه برای کارمندان دیدن نتیجه تلاش آنان است.

5- سهولت گزارش‌دهی داشبوردها: هیئت مدیره، مشتری‌ها و سرمایه‌گذاران داشبورد را دوست دارند، زیرا داشبورد مهمترین اطلاعات را به صورت قابل درک و آسان ارائه می‌دهد. با یک داشبورد خوب، حتی نیازی به صرف زمان برای تهیه گزارش برای ارائه را ندارید. شما می‌توانید داشبورد زنده خود را طراحی کنید و به مخاطبان خود دقیقا همان وضعیتی که شرکت در آن قرار دارد را نشان دهید. هیچ راه آسان‌تری برای اثبات بازده سرمایه‌گذاری تبلیغات یا اثربخشی بازاریابی شما وجود ندارد؛ به جز داشبورد.

6- قابلیت شخصی‌سازی: داشبورد بازاریابی به شما این امکان را می‌دهد که KPI های مخصوص به خود را نمایش دهید. همچنین می‌توانید هر موردی که برای شما مهم است، مانند نرخ تبدیل در سایت شرکت یا رسانه‌های اجتماعی و ... را به صورت بصری در یک صفحه نمایش واحد، نمایش دهید.

7- تیم شما را در مسیر هدف نگه می‌دارد: یکی از چالش‌های اداره یک سازمان این است که بسیاری از کارمندان همیشه در مسیر هدف قرار ندارند. اگر همه به داشبورد بازاریابی دسترسی داشته باشند، می‌توانند عملکرد خود را مشاهده کرده و متوجه اشتباهات و خطاهای خود شوند.  این امر باعث می‌شود تا ارتباطات گسترده‌ای در سطح شرکت برقرار شود که می‌تواند منجر به تعدیل مؤثرتر در استراتژی‌های بازاریابی و فروش برای بهبود عملکرد شود.

8- کمک به تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر: وقتی داشبورد مدیریت بازاریابی شما را قادر به دیدن نحوه عملکرد کمپین بازاریابی در زمان واقعی می‌کند، می‌توانید برنامه‌های استراتژیک خود را بهبود دهید و با داشتن داده‌های دردسترس بهتر، تصمیمات موثرتری بگیرید. استفاده از داشبورد بازاریابی این فرصت را به شما می‌دهد که روزانه تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید. به نوبه خود، این داشبورد می‌تواند هزینه تلاش‌های بازاریابی شما را کاهش داده و تأثیر آن‌ها را بر چرخه درآمد بهبود بخشد.

در نهایت، یک داشبورد مدیریت بازاریابی را می‌توان بیش از یک گزارش از فعالیتهای بازاریابی در نظر گرفت زیرا در واقع داشبورد بازاریابی یک ابزار تصمیم‌گیری است. موفقیت بالقوه کمپین‌های بازاریابی در آینده به شدت به توانایی شرکت در جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل مهمترین معیارها و KPI های بستگی دارد و تعیین می‌کند که چگونه تلاش‌های بازاریابی شما بر چرخه درآمد شما تأثیر می گذارد.

 

منبع: همیار مشاوره نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی