چهارشنبه 18 دی 1398
انواع داشبوردهای مدیریت بازاریابی کدامند؟

انواع داشبوردهای مدیریت بازاریابی کدامند؟

سازمان‌ها برای بهره‌برداری هر چه بهتر از بخش بازاریابی خود نیاز به داده‌های مختلف دارند. حال این داده‌ها می‌توانند از کمپین‌های بازاریابی، رقبا در صنعت و جاهای مختلف دیگر به دست بیایند. برای سازماندهی این داده‌ها و قابل استفاده بودن آن‌ها برای عموم اعضای سازمان، شرکت‌ها از انواع داشبوردهای بازاریابی استفاده می‌کنند. در این مقاله به برخی از این داشبورد‌ها پرداخته شده است. داشبورد مدیریت ارشد بازاریابی (CMO)، داشبورد عملکرد بازاریابی، داشبورد بازاریابی دیجیتال، داشبورد تجارت الکترونیک، داشبورد تحلیل وب، داشبورد شبکه‌های اجتماعی و داشبورد بازاریابی ایمیلی از جمله این داشبوردها هستند.

بازاریابی یکی از کارکردهای اصلی هر کسب‌وکاری است که آن را قادر می‌سازد تا به مخاطبان خود برسد، آن‌ها را به مشتری تبدیل کند و آن‌ها را نسبت به شرکت وفادار سازد. این کارکرد در طیف وسیعی از فعالیتها مانند جذب مشتری، بهینه‌سازی نرخ تبدیل، موقعیت‌یابی محصول و مدیریت برند نمایان می‌شود. داشبورد بازاریابی ابزاری مدیریتی است که حرفه‌ای‌ها را قادر می‌سازد تا شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) مهم بازاریابی را در یک شرکت یا بخش ردیابی کنند، در حالی که به شناسایی و مقایسه اقدامات مختلف برای افزایش اثربخشی بازاریابی کمک می‌کند.

نویان‌تیم در راستای خدمات مشاوره بازاریابی خود، داشبوردهای تحلیلی بازاریابی در سبک‌های مختلفی را ارائه می‌دهد. در ادامه 7 داشبورد بازاریابی که قابلیت سفارشی‌سازی نسبت به KPI های مهم هر کسب‌وکاری را دارند، بررسی می‌شوند.

1- داشبورد مدیر ارشد بازاریابی (CMO)

مدیران بازاریابی غالباً وقت ندارند که تحقیق کنند، به جزئیات بپردازند یا KPI های سطح پایین مانند نرخ کلیک (CTR) یک برنامه را زیر نظر بگیرند. آن‌ها باید از بالا و با دید کلی، پایداری توسعه بازاریابی را تحکیم کنند. در واقع این نقطه‌ای است که داشبورد CMO می‌تواند کمک‌های بسیاری به سازمان و به ویژه بخش بازاریابی کند. یکی از داشبوردهای هسته و اصلی شرکت نویان‌تیم، داشبورد CMO است.

مدیران بازاریابی با استفاده از داشبورد CMO می‌توانند به صورت مداوم میزان دستیابی به اهداف بازاریابی شرکت را بررسی کنند و وضعیت دقیقی از شرایط بازاریابی، فروش، مشتریان و قیف فروش خود به دست آورند. همچنین می‌توانند KPI های خود را با دوره‌های گذشته مقایسه کنند. داشبورد CMO قابلیت این را دارد که هزینه‌ها و بودجه‌های اختصاص داده شده به هر کمپین بازاریابی و مقدار بازده آن را بررسی کند.

مدیران ارشد بازاریابی می‌توانند به وسیله داشبوردCMO ، داده‌ها را از تمام منابع بازاریابی خود ترکیب کنند تا به یک نگاه کلی در مورد عملکرد هر کمپین و هر عملیات بازاریابی برسند. چنین داشبوردی برای مدیران ارشد که نیاز به نظارت بر نتایج برنامه‌های استراتژیک بازاریابی خود دارند، بسیار مفید است چرا که آن‌ها می‌توانند با سهولت عملکرد بازاریابی خود را ارزیابی کنند و بهبود بخشند.

2- داشبورد عملکرد بازاریابی

داشبورد عملکرد بازاریابی یک نمای کلی از کلیه داده‌های عملکرد بازاریابی را در تمام کانال‌ها و کمپین‌های مختلف، به شما ارائه می‌دهد. مدیران ارشد بازاریابی می‌توانند به وسیله داشبورد عملکرد بازاریابی داده‌ها را از تمام منابع بازاریابی خود ترکیب کنند تا به یک نگاه کلی در مورد عملکرد هر کمپین و هر عملیات بازاریابی برسند. چنین داشبوردی برای مدیران ارشد که نیاز به نظارت بر نتایج برنامه‌های استراتژیک بازاریابی خود دارند، بسیار مفید است چرا که آن‌ها می‌توانند با سهولت عملکرد بازاریابی خود را ارزیابی کنند و بهبود بخشند.

داشبورد عملکرد بازاریابی نگاهی به نرخ کلیک (CTR) در کمپین‌های شما می‌اندازد و ارتباط بین جلب توجه مشتری و کلیک بر روی تبلیغات شما را نمایان می‌کند. با توجه به این معیار طبیعی است که می‌توانید نرخ کلیک کمپین‌ها و گروه‌های تبلیغاتی مختلف و حتی نرخ کلیک هر کمپین در هر کشور و هر منطقه خاص را مورد مقایسه و بررسی قرار دهید. هزینه هر کلیک (CPC) موردی است که توسط این داشبورد‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. این مورد به ویژه برای آژانس‌های بازاریابی و تبلیغاتی که چندین حساب و کمپین را به طور همزمان اداره می‌کنند بسیار مفید است. یکی از KPI های مهم دیگر که در داشبورد عملکرد بازاریابی منعکس می‌شود، هزینه به دست آوردن (CPA) است. این KPI به این سوال پاسخ می‌دهد که چقدر برای مشتری جدید هزینه می‌کنیم؟

3- داشبورد بازاریابی دیجیتال

مانند هر قسمت از بخش بازاریابی، بازاریابی دیجیتال نیز به دنبال شناسایی، جذب و دستیابی به مخاطبان مناسب است و مدیران ارشد بازاریابی نیز به دنبال بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری خود برای جذب و تبدیل حداکثر تعداد سرنخ‌ها به فروش حداکثری هستند. داشبورد بازاریابی دیجیتال بر نظارت بر عملکرد بازاریابی در کانال‌ها دیجیتال و آنلاین تمرکز دارد. مدیران ارشد بازاریابی می‌خواهند از اثربخشی تلاش‌های کلی در زمینه بازاریابی خود در بین کانال‌ها دیجیتال مطلع شوند از این رو این داشبورد KPI های بازاریابی دیجیتال را ردیابی می‌کند تا به آن‌ها در شناسایی فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها کمک کند.

داشبورد بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کند تا نسبت به کاهش کاربران خود حساس شوید و برنامه‌های راهبردی جدید نسبت به جذب آن‌ها اتخاذ کنید؛ مانند تغییر استراتژی‌های تولید محتوا. همچنین می‌توانید با استفاده از این داشبورد جستجوها و علایق مشتریان خود را درک کرده تا فرصت‌های جدیدی را برای ایجاد محتوا یا حتی تولید محصول کسب کنید. مورد مهمی که در داشبورد بازاریابی دیجیتال به آن پرداخته می‌شود هزینه‌های کمپین‌های دیجیتالی و آنلاین است. لازم به ذکر است که بنا به اهمیت بازاریابی دیجیتال در کسب‌وکارهای امروزه، وجود یک داشبورد بازاریابی دیجیتال کافی نیست و شرکت‌ها می‌توانند از داشبوردهای مخصوص هر بخش از بازاریابی دیجیتال نیز استفاده کنند.

برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره بازاریابی دیجیتال به صفحه اختصاصی مشاوره نویان‌تیم مراجعه کنید.

4- داشبورد تجارت الکترونیک

از آنجا که روز به روز بخش زیادی از کسب‌وکارها به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رود، داشبوردها می‌توانند یکی از پرکاربردترین مولفه‌ها در تجارت الکترونیک باشند و فرصتی را برای استفاده بهینه از داده‌های مختلف در این زمینه ایجاد کنند. در داشبوردهای تجارت الکترونیک می‌توانید مجموعه‌ای از داده‌ها که مربوط به کمپین‌ها، رسانه‌های اجتماعی، فروش و ترافیک وب هستند را با یکدیگر بررسی کنید و با استفاده از این داده‌ها روش‌های جذب، تعامل و حفظ مشتری را به بهترین نحو اجرا کنید. از KPI های این داشبورد می‌توان به بازگشت سرمایه‌گذاری بازاریابی (ROI)، فروش با روش تماس، منابع ترافیک وب و هزینه هر سرنخ (Cost Per Lead) اشاره کرد.

5- داشبورد تحلیل وب

برنامه‌های بسیار مختلفی برای تجزیه و تحلیل وب وجود دارد که به صاحبان وب سایت‌ها کمک می‌کند تا آنچه را که در سایت هایشان اتفاق می‌افتد را مشاهده کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند تا در جهت بهبود تجربه کاربران خود، در تاثیر بر تصمیم‌گیری‌هایی که در خرید می‌گیرند یا بهینه‌سازی نرخ تبدیل، قدمی بردارند.

داشبورد تحلیل وب، KPI هایی همچون حجم ترافیک بازدیدکنندگان، وفاداری مشتریان، نرخ تبدیل، اثربخشی کانال و عملکرد محتوا را در بر دارد که طی یک مرور کلی توانایی وب سایت برای جذب کاربران را نشان می‌دهد. این داشبورد به ویژه توسط وب مسترها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا داده‌های وب سایت آن‌ها را جمع‌آوری، اندازه‌گیری و تجزیه تحلیل می‌کند. محبوب‌ترین ابزار تجزیه و تحلیل وب، نرم‌افزار  Google Analyticsاست که به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار داده می‌شود. اما این نرم‌افزار کافی نیست زیرا فقط برخی از اعضای هر سازمانی می‌توانند از آن استفاده کنند اما در صورت وجود یک داشبورد تحلیل وب تمام اعضای مرتبط سازمان می‌توانند از وضعیت وب سایت خود آگاه باشند.

6- داشبورد شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین کانال‌های بازاریابی امروز است. با این وجود، بازاریابان هوشمند می‌فهمند که تلاش‌های آن‌ها در قلمرو شبکه‌های اجتماعی باید در راستا برنامه‌های استراتژیک کلان سازمان‌ها باشد. باز هم یکی از KPI هایی که در داشبورد شبکه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد، نرخ تبدیل است. این نرخ میزان تعاملات مشتریان و بازار هدف را با شرکت مشخص می‌کند. با استفاده از داشبورد شبکه‌های اجتماعی می‌تواند میزان اثربخشی هر یک از شبکه‌های اجتماعی بر روی برند و نرخ تبدیل را مشخص کرد. از  KPI های داشبورد شبکه‌های اجتماعی می‌توان به منابع ترافیکی، معیارهای اجتماعی، نرخ تبدیل و تعاملات اجتماعی اشاره کرد.

7- داشبورد بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از راه‌های موثر برای دستیابی به مخاطبان گسترده با پیام شما است. البته برخی از بازاریابان به سادگی باعث از بین رفتن برند خود با استفاده از ایمیل می‌شوند، ریرا آن‌ها به صورت انفجاری ایمیل‌های زیادی را به مخاطبان خود ارسال کرده و آن‌ها را آزار می‌دهند. برای بازاریابی ایمیلی باید بر روی اشتراک‌ گذاری مطالب جذاب، مرتبط و معنی‌دار متمرکز شد. برای انجام این کار بازاریابان با ردیابی معیارهای مرتبط با هر کمپین از روش داده محور برای بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند تا مشخص کنند که چه چیزی برای مشتریانشان جذاب است و چه محتوایی را مجدداً مورد تجدیدنظر قرار دهند.

لازم به ذکر است که داشبوردهای ذکر شده فوق همپوشانی‌هایی با یکدیگر دارند و این هم پوشانی‌ها بسیار طبیعی است زیرا آن‌ها در نهایت می‌خواهند شرکت‌ها را به سمت برنامه راهبردی طراحی شده پیش ببرند.

در مقالات قبل در همیار مشاور نویان انواع داشبوردهای مدیریتی به صورت کلی بررسی شده‌اند که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

 

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی