سه شنبه 5 فروردین 1399
انواع شراکت‌های استراتژیک

انواع شراکت‌های استراتژیک

نویان‌تیم در این مطلب ابتدا به بررسی بیشتر مفهوم شراکت استراتژیک و تفاوت آن با سایر مفاهیم مشابه، و سپس به ارائه توضیح انواع شراکت‌های استراتژیک می‌پردازد.

شراکت استراتژیک را می‌توان به عنوان توافق بین دو یا چند شرکت برای دستیابی به اهداف تجاری مشترک با اشتراک نقاط قوت و منابع آن‌ها تعریف کرد. با این حال، طرف‌ها درگیر در یک شراکت استراتژیک در عملیات تجاری خود مستقل هستند.

معمول است که شرکت‌ها گرد هم بیایند تا برای یک پروژه سودمند دوجانبه کار کنند. توافق همکاری مشترک به عنوان یک شراکت استراتژیک یاد می‌شود. شرکت‌های درگیر در شراکت استراتژیک، منابع خود را برای همین منظور به اشتراک می‌گذارند. شراکت استراتژیک یک روش محبوب برای انجام تجارت در دنیای تجارت مدرن است. این امر به دلیل جهانی شدن، تغییر سریع فناوری و غیره اتفاق می‌افتد که در نتیجه محیط کسب‌وکار پیچیده‌تر و رقابتی است.

در بسیاری از مواقع، شراکت استراتژیک با سرمایه گذاری مشترک اشتباه گرفته می‌شود. با این حال، بین شراکت استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک تفاوت‌ها بسیاری وجود دارد. تفاوت اساسی بین یک سرمایه گذاری مشترک و شراکت استراتژیک این است که در سرمایه گذاری مشترک، تمام شرکت‌های درگیر یک شخصیت حقوقی جداگانه با هویت جدید ایجاد می‌کنند، در حالی که در شراکت استراتژیک شرکت‌هایی که در این توافق نامه شرکت می‌کنند، به عنوان یک نهاد جداگانه فعالیت می‌کنند.

حتی اگر شراکت استراتژیک یک شراکت غیر رسمی بین شرکت‌های درگیر در شراکت است، اما مسئولیت‌های هر طرف به طور واضح برای هر طرف درگیر تعریف شده است. مدت زمان شراکت استراتژیک بر اساس اهداف شراکت و دستاوردها و نیازها شرکای فعال در شراکت، تعیین می‌شود. شرکت‌ها با کمک شراکت استراتژیک، تجارت خود را با سرعتی بسیار سریع‌تر از آنچه که به تنهایی نمی‌توانستند انجام دهند، شکل خواهند داد.

شرکت‌ها می‌توانند از طریق شراکت با سایر شرکت‌ها در مورد روش‌ها جدید کسب‌وکار بیاموزند و می‌توانند از این دانش برای رشد و توسعه کار خود و ورود به فضا بازار جدید استفاده کنند. شراکت استراتژیک این روزها توسط بسیاری از مشاغل نسبت به سرمایه گذاری مشترک ترجیح داده می‌شود و دلیل آن انعطاف پذیری در انجام کار است. شرکت‌های درگیر در شراکت استراتژیک، ملزم به ادغام سرمایه خود نیستند و می‌توانند مستقل از یکدیگر کار کنند.

دلایل معمول شراکت‌های استراتژیک

۱ـ چرخه کند کسب‌وکار

هنگامی که چرخه کسب و کار با توجه به عوامل بیرونی و خارجی مختلف کند است، مزیت رقابتی شرکت برای یک دوره نسبتاً طولانی حفظ می‌شود. حتی این شرکت‌ها به ارائه محصولات جدید و پیشنهادها جدید برای بازار هدف روبرو نمی‌شوند. در این حالت، شراکت‌های استراتژیک می‌توانند برای کشف بازارها جدید، محدود و به دست آوردن ثبات در بازار از طریق اشتراک و شایستگی‌های خود از طریق شراکت اقدام کنند.

۲ـ چرخه استاندارد کسب‌وکار

در طی چرخه استاندارد کسب‌وکار، شرکت خط جدید محصولات را هر چند سال و در فواصل منظم راه اندازی می‌کند، اما ممکن است نتواند به عنوان یک رهبر بازار، صدرنشینی و برتری خود را حفظ کند. در این نوع، شراکت استراتژیک به عنوان دستیابی به سهم بیشتر بازار، دستیابی به منابع مکمل، صرفه به مقیاس اقتصادی، عبور از سایر شرکت‌های رقیب و ائتلاف چند شرکت برای پروژه‌هایی که به منابع و سرمایه گذار زیاد نیاز دارند، تدوین شده است.

۳ـ چرخه سریع کسب‌وکار

در چرخه سریع کسب‌وکار، شرکت برای زنده ماندن در بازار باید محصولات جدید را بصورت مداوم ارائه دهد. در این چرخه از مزایا رقابتی شرکت محافظت نمی‌شود. در این حالت، شراکت‌های استراتژیک به منظور سرعت بخشیدن به توسعه محصولات جدید، غلبه بر عوامل نامشخص، تسهیم هزینه‌های تحقیق و توسعه و هم‌ترازی روند نفوذ در بازار، شکل می‌گیرد.

انواع شراکت استراتژیک

چهار نوع شراکت استراتژیک وجود دارد.

۱) شراکت سودآور

این نوع شراکت استراتژیک مبتنی بر تعاملات و اختلافات کم است. در این نوع شراکت، شرکت‌هایی دخیل در شراکت حداقل مشارکت را دارند و سرمایه آن‌ها ادغام نمی‌شود. نمونه‌ای از شراکت استراتژیک سودآور را می‌توان در مشاغل بین توزیع‌کنندگان یا تولیدکنندگان مشاهده کرد. این شرکت‌ها بدون ادغام سرمایه خود در کسب‌وکار با یکدیگر همکاری می‌کنند. این نوع شراکت استراتژیک از ادغام عمودی استفاده می‌کند.

۲) شراکت غیر رقابتی

این نوع شراکت منجر به تعامل زیاد و اختلافات کمتری می‌شود. این نوع شراکت‌ها در بین شرکت‌هایی صورت می‌گیرد که جزئی از همان صنعت هستند اما خود را رقیب مستقیم یکدیگر نمی‌دانند. دلیل آن این امر است که عملکرد این شرکت‌ها کاملاً متمایز از یکدیگر است. این نوع شراکت بین شرکت‌هایی که مشاغل آن‌ها یکسان است اما در مناطق مختلف جغرافیایی فعالیت می‌کنند صورت می‌گیرد.

۳) شراکت رقابتی

این نوع شراکت‌ها بر اساس اصل تعامل و درگیری‌ها زیاد کار می‌کند. شرکت‌هایی که مستقیماً رقیب یکدیگر هستند برای تشکیل یک شراکت استراتژیک رقابتی، گرد هم می‌آیند. رقابت مستقیم با یکدیگر دارند و به دلیل تعامل زیاد، خطر بالا درگیری بین این شرکت‌ها وجود دارد. این نوع شراکتها بین شرکت‌هایی که در همان صنعت اما در کشورها مختلف مشغول تجارت هستند، صورت می‌گیرد. معمولاً شرکت‌ها برای ایجاد مشاغل خود در یک کشور جدید با شرکت‌ها محلی درگیر رقابت هستند.

۴) شراکت پیش از رقابت

این نوع از شراکت‌های استراتژیک منجر به تعامل کم و درگیری‌ها زیاد می‌شود. این شراکت بین دو شرکت از دو صنعت کاملاً مشترک است. شراکت قبل از رقابت، وقتی اتفاق می‌افتد كه دو شركت برای توسعه یك محصول جدید یا توسعه فناوری جدید با هم كار كنند. بهترین نمونه برای توضیح شراکت استراتژیک قبل از رقابت، شراکت بین یک شرکت تبلیغاتی و شرکتی است که از خدمات خود برای توسعه محصولات خود استفاده می‌کند.

نمونه‌هایی از شراکت‌های استراتژیک

۱ـ شراکت استراتژیک بین Spotify و Uber

شراکت بین Spotify و Uber نمونه‌ای از شراکت استراتژیک بین دو شرکت است. این دو شرکت از طریق این شراکت، پایگاه مشتریان خود را افزایش می‌دهند. به این ترتیب، هر دو شرکت نسبت به رقبا خود برتری دارند. مشتریان Spotify می‌توانند پلی لیست دلخواه و مورد علاقه خود را ایجاد کنند و هنگام سوار شدن در Uber با دریافت بسته حق امتیاز Spotify آن را پخش کنند.

۲ـ Apple Pay و Mastercard

وقتی شرکت اپل تصمیم گرفت وارد کسب و کار پرداخت دیجیتال شود. به یک رقیب بزرگ برای همه شرکت‌ها موجود در این زمینه تبدیل شد. دومین شرکت بزرگ پرداخت دیجیتال "Master Card" به جای اینکه به رقابت وارد شود، تصمیم گرفت از این طریق با شرکت Apple شراکت کند و هر دو شرکت از این شراکت بهره‌مند شوند. از این رو Master Card اولین شرکتی است که خدمات Apple Pay را ارائه می دهد و Apple Pay از اعتبار Master Master بهره‌مند می‌شود.

۳ـ Google و Luxottica

Luxottica یک شرکت برجسته عینک لوکس و ورزشی است و Google یک شرکت بین‌المللی است که خدمات و محصولات مبتنی بر اینترنت ارائه می‌دهد. به هیچ وجه نمی‌توان تصور کرد که دو شرکت متفاوت از این باهم به یک شراکت تجاری بپردازند. هر دو شرکت با شراکت یکدیگر، توانستند با ترکیب فناوری و تجملات، کسب و کار خود را گسترش دهند.

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: دکتر رحمن عابدین‌زاده نیاسر

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی