یک شنبه 7 مهر 1398
توصیه‌هایی به مشاوران برای آغاز پروژه‌های مشاوره مدیریت

توصیه‌هایی به مشاوران برای آغاز پروژه‌های مشاوره مدیریت

همانطور که می‌دانید امروزه تقاضای شرکت‌ها برای داشتن یک مشاوره مدیریت افزایش داشته است و همچنین شرکت‌ها به اهمیت مشاوره مدیریت در کسب‌وکار خود پی برده‌اند. اما همانطور که در مطلب گذشته بیان کردیم دو علت سبب شکست پروژههای مشاوره می‌شود؛ که یکی از آن علت‌ها این است که مشاوران مدیریت مشکل سازمان را به خوبی درک نکرده‌اند و از این رو نمی‌توانند به رفع مشکل آن‌ها کمک کنند.

در ادامه به بیان توصیه‌هایی می‌پردازیم تا مشاوران مدیریت برای آغاز پروژه از آن استفاده نمایند:

تعامل کنید

به چیزی که گفته می‌شود گوش دهید، به چیزهایی که ناگفته می‌ماند توجه کنید، پرسش‌های اساسی را با شرکت در میان بگذارید و بدین وسیله بحثی را در مورد موضوعاتی که شرکت را نگران می‌کند آغاز کنید- نه اینکه سوابق خودتان را تبلیغ کنید- از نیازها و ریسک‌های پنهان نیز اطلاع پیدا کنید.

مسئله اصلی را به دقت درک کنید.

نشان دهید که مسائل کلیدی را تشخیص داده‌اید و برای مدیریت این مسائل راهکار اجرایی دارید. مثال‌هایی بزنید و پیشنهاداتی را به شرکت بدهید تا منظور شما را درک کند. نشان دهید در وضعیتی که شرکت در آن قرار دارد همدل هستید. و همچنین به مدیریت برخی مسائل و دغدغه‌ها در زمینه معرفی فرایندهای شرکت، ساختارهای سازمانی و نیازمندی‌های جدید آن توجه دارید و به دنیال برنامه تغییر متناسب با شرایط سازمان می‌باشید.

شناخت دقیق و صحیح از صنعت

نشان دهید که صنعت محل فعالیت شرکت، بخش‌بندی بازار و موقعیت رقابتی مشتری را درک می‌کنید. مثلاً یک تحلیل SWOT ساده می‌تواند نقطه آغازین مناسبی برای نمایش دانش و علاقهمندی‌تان به موضوع مورد نظر شرکت باشد.

برای ایجاد شفافیت در مورد مسائل گوناگون پرسش کنید.

پرسش‌هایتان را بر درک مسئله شرکت و نیازمندی‌های او متمرکز کنید و رویکرد مناسبی را بر اساس درک به دست آمده و تجربیات پیشین و سوابق‌تان پیشنهاد کنید.

اگرچه باید آگاه باشیم که بسیاری از شرکت‌ها خودشان را بی‌همتا می‌دانند و به سادگی یک رویکرد استاندارد برای حل مسئله‌شان (ممکن است این رویکرد یک کپی‌برداری مستقیم از خطاهای گذشته شما در جای دیگر باشد) را نمی‌پذیرند.

پیشنهاد یک رویکرد اولیه نه راه‌حل نهایی

از به چالش کشیدن پیش‌فرض‌ها نترسید و گزینه‌های مختلفی را به شرکت پیشنهاد دهید. رویکردهای مختلف قابل استفاده نه تنها عمق دانش و اعتبار شما را نمایش می‌دهد، بلکه همچنین فرصت‌های نهفته در گفت‌وگوها، برای ایجاد یک رابطه خوب بین دوطرفین را نمایان می‌سازد.

روابط خود را توسعه دهید.

بخواهید که روابط مبتنی بر اعتماد را ایجاد کنید. اگر چه این کار معمولاً زمان‌بر است در عین حال می‌تواند با اقداماتی نظیر ارائه اطلاعات تکمیلی و مطالعات موردی، قرض دادن کتاب و گزارش‌های مربوط با موضوع کار مشاوره به شرکت تسریع شود.

اغلب معمول است که طرفین یک توافق‌نامه محرمانه یا عدم افشای اطلاعات را به عنوان بخشی از فرایند رسمی عقد قرارداد امضا می‌کنند.

به فرهنگ سازمانی مشتری خود احترام بگذارید.

احترامتان را به فرهنگ مشتری به نمایش بگذارید. این احترام هم شامل فرهنگ سازمانی مشتری می‌شود و هم عقاید ملی و قومی مذهبی –به‌ویژه در محیط‌های بین‌المللی- را در بر می‌گیرد. لازم نیست مشاوران مدیریت در مورد جزئیات فرهنگ هر کشور متخصص بشوند اما درک کلی از نیروهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، قانونی و مذهبی تاثیرگذار در جامعه برای نمایش چنین احترامی بسیار ارزشمند است.

از خود شور و اشتیاق واقعی نشان دهید.

اگر شما شور و اشتیاقی برای کمک کردن به مشتری جهت دستیابی به نیازمندی‌هایش ندارید؛ بعدها اگر مشتری انتخابتان نکرد یا شما را به عنوان یک فرد پول‌پرست و مشاوری که تا زمان پدید آمدن یک فرصت شغلی بهتر به کارش متعهد است در نظر گرفت، ناامید نشوید.

گام‌های بعدی

برای مشتری توضیح دهید که موفقیت پروژه مشاوره تنها به مطالعات اولیه، گزارش‌دهی یا ارائه توصیه وابسته نیست؛ بلکه به پیاده‌سازی توصیه‌ها ارتباط دارد. نکته مهم این است که باید به شرکت اعلام شود که مشاوران پس از ارائه توصیه‌ها برای کمک کردن به اجرای یافته‌ها نیز در کنار شرکت خواهند بود.

مشاوران مدیریتی که گزارش‌های پر زرق‌وبرق تولید می‌کنند و پولشان را می‌گیرند و خودشان را از اجرای توصیه‌های ارائه شده کنار می‌کشند، احتمالاً گرفتن کارهای بعدی از آن شرکت را دشوار خواهند یافت.

زمان، هزینه و کیفیت پروژه

در حالی که مسائل مربوط به پرداخت دستمزد برای بسیاری از افراد در شغلشان اهمیتی ندارد؛ اما مشاوران مدیریت در اغلب موارد نیاز دارند تا توافق‌نامه تجاری پر جزئیاتی را با شرکت به امضا برسانند.

توافق در مورد روش محاسبه و پرداخت هزینه‌ها، روش گزارش پیشرفت فعالیت‌ها، روش پاسخگویی به هرگونه نیازهای شرکت، تهیه گزارش‌های کنترل کیفیت و زمان‌بندی مورد انتظار فعالیت‌ها و ... همگی برای تقویت روابط طرفین از همان ابتدای کار لازم است و به پیشبرد کار بر اساس اصول حرفه‌ای درست کمک می‌کنند.

منبع: همیار مشاور نویان برگرفته از کتاب ابزارهای ضروری برای مشاوره مدیریت

پدیدآورنده: میترا مهتری طاهری

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی