سه شنبه 5 فروردین 1399
صنعت مشاوره مدیریت با چه چالش‌هایی روبروست؟

صنعت مشاوره مدیریت با چه چالش‌هایی روبروست؟

صنایع و شرکت‌های مختلف با چالش‌های متفاوتی روبرو هستند و از آنجایی که شرکت‌های مشاوره مدیریت با صنایع و شرکت‌های مختلف در ارتباط هستند، حتی می‌توانند چالش‌های مشتریان خود را نیز به همراه داشته باشند. یکی از چالش‌هایی که مشاوران و مدیریت با آن برخورد می‌کنند عدم درک درست نسبت به صنعت‌شان است؛ از آنجایی که مدیران سازمان‌ها نسبت به صنعت مشاوره مدیریت اطلاعات کافی ندارند، مشاوران مدیریت در جذب مشتری دچار مشکل می‌شوند. از چالش‌های دیگر این صنعت می‌توان به رقابت شدید درون آن، نیاز شرکت‌های مشاوره مدیریت به استخدام و نگهداری تیم‌ها و کارکنان خلاق، نیاز به مهارت‌های به‌روز، تغییر رفتار مشتریان و افزایش پیچیدگی پروژه‌ها به دلیل جهانی شدن اشاره کرد.

هرکس در صنعت مشاوره مدیریت می‌داند که شرکت‌های امروزی با چالش‌های تجاری بسیار زیادی روبرو هستند که برخی چالش‌ها از قدیم وجود داشته است و برخی جدید هستند. از طرفی شرکت‌های مشاوره مدیریت مانند نویان‌تیم نقش مهمی در کمک به کسب‌وکارها در زمینه‌های مختلف و متنوع مانند تدوین برنامه‌های استراتژیک، تدوین راهبرد بازاریابی، مدیریت بازسازی و نوسازی سازمان، شراکت‌های استراتژیک، طراحی مدل کسب‌وکار، دیجیتال مارکتینگ و ...  ایفا می‌کنند و با وجود چالش‌های پیش روی‌شان، به حل مسائل و چالش‌های سازمان‌ها کمک می‌کنند.

نیروهایی که منجر به تغییر می‌شوند، بسیاری زیاد و متنوع هستند. فناوری جدید، ظهور مدل‌های کسب‌وکار جدید و فشارهای ناشی از رقابت جهانی شدید، بازار را دگرگون می‌کند. ماهیت صنعت مشاوره مدیریت از لحاظ تاریخی با ریسک توأم بوده است، بنابراین لازم است که فعالان این صنعت پذیرای تغییرات باشند و فرایندهای خود را با استفاده از راه حل‌های مختلف با تغییرات تطبیق دهند. از این رو در مواجهه با تغییرات برای ادامه بقاء و سودآوری نیاز است که با چالش‌های فراوانی دست و پنجه نرم کنند.

در این مقاله، هدف ما بررسی چالش‌های تجاری و اولویت‌های شرکت‌ها مشاوره مدیریت است. بنابراین چالش‌ها و اولویت‌ها کدامند و معنای آن‌ها برای این صنعت چیست؟

۱- جذب و توسعه مشتری

با توجه به اینکه هنوز هم بسیاری از سازمان‌ها و مدیران ارشد آن‌ها به کلیدی بودن نقش مشاوره مدیریت پی نبرده‌اند، نگرانی بسیاری از شرکت‌های مشاوره مدیریت، مانند دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای، جذب مشتریان مناسب است. اگر چه هیچ راه حل روشنی برای حل این چالش وجود ندارد، اما استفاده از نیروهای فروش و متخصصانی که نسبت به صنایع و مشکلات آن‌ها اطلاعات زیادی دارند، برای جذب و ایجاد درک کاملی برای مشتریان نسبت به ماهیت خدمات مشاوره مدیریت، می‌تواند بسیار اثربخش باشد. همچنین شرکت‌هایی که دارای مدل‌های مشاوره مدیریت حرفه‌ای هستند، می‌توانند با ارائه مدل خود در جذب مشتریان موفق‌تر باشند.

برای درک ریشه صنعت مشاوره مدیریت به همیار مشاور نویان مراجعه کنید.

۲- عرصه رقابت مدرن

با توجه به ظهور فناوری‌های مدرن و نوآورانه، رقبای جدید وارد بازار مشاوره مدیریت می‌شوند. نظرسنجی‌ها بین شرکت‌های بزرگ مشاوره مدیریت نشان داده است که ۳۳ درصد از مدیران ارشد سازمان‌ها تعیین مزیت رقابتی را در میان سه اولویت برتر هر شرکت مشاوره مدیریتی قرار داده‌اند.

تنها شکل افزایش شدت رقابت در صنعت مشاوره مدیریت، ظهور شرکت‌های مشاوره مدیریت نیست، بلکه افزایش تعداد مشاوران مستقلی است که خودشان به صورت شخصی مشغول به کار هستند و خدمات حرفه‌ای مانند مشاوره و مدیریت پروژه را ارائه می‌دهند. اکنون بیش از دو میلیون مشاور در بریتانیا وجود دارد که به صورت مستقل در حال فعالیت هستند. آن‌ها می‌توانند فشارهای هزینه‌ای و قیمتی بر صنعت وارد کند؛ زیرا آن‌ها با هزینه‌های کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ مشاوره مدیریت مواجه می‌شوند.

از طرف دیگر در صدر بازار، شرکت‌های مشاوره مدیریت عظیمی قرار دارد. ۱۰ شرکت مشاوره مدیریت در سراسر جهان که در حال حاضر ۵۶ درصد از کل صنعت را دارند، در حالی که ۲۰۰ شرکت برتر مشاوره در حدود ۸۰ درصد سهم کل را دارا هستند. بنابراین این شرکت‌ها به عنوان متخصصان حرفه‌ای دیده می‌شوند و در رقابت به شرکت‌های دیگر فشار قابل توجهی وارد می‌کنند.

۳- استخدام و نگه داشتن تیم‌ها و کارکنان خوب

تاکنون در مقالات بسیاری ذکر شده است که خدمات مشاوره مدیریت نیاز به وجود خلاقیت و نوآوری دارد. مهم‌ترین منبع خلاقیت در هر سازمانی منابع انسانی و تیم‌های موجود در آن سازمان است. یکی از چالش‌هایی که شرکت‌های مشاوره مدیریت با آن مواجه می‌شوند، یافتن و استخدام کردن افراد مستعد، خلاق و مناسب است. برای مثال شرکت مشاوره مدیریت نویان‌تیم با به کارگیری افراد خلاق و پرانرژی، تیم‌های مختلفی تشکیل داده است که می‌توانند شرکت را به سمت برنامه‌های راهبردی خود پیش ببرند.

به عنوان مثال فناوری‌های دیجیتال در حال ظهور هستند و دائما با سرعت رشد می‌کند. در این میان شرکت‌های مشاوره مدیریتی که می‌خواهند خود را با این سرعت زیاد پیشرفت همراه کنند، بدون شک باید منابع انسانی خلاق و پرانرژی داشته باشند که با دانش کافی در زمینه تکنولوژی، شرکت را با تکنولوژی همراه کنند. در چالش بعدی به این موضوع به طور مفصل‌تر پرداخته می‌شود.

۴- نیاز به مهارت‌های جدید

باز هم با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی به مرور شرکت‌های مشاوره مدیریت نیاز به افرادی دارند که مهارت کافی برای استفاده از این فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید را داشته باشند. آن‌ها می‌دانند که اگر منابع انسانی خود را با تغییرات تکنولوژی همراه نکنند، نسبت به رقبای خود عقب می‌افتند. دو راه اصلی وجود دارد که از طریق آن شرکت‌ها می‌توانند مهارت‌‌های جدید کسب کنند؛ اول، آموزش دادن مهارت‌های جدید به کارمندان فعلی سازمان و در وهله دوم استخدام منابع انسانی است که نسبت مهارت‌های جدید مورد نیاز آگاهی کامل دارند. هر یک از این دو روش چالش‌هایی را به همراه دارد؛ به عنوان مثال در صورت آموزش به منابع انسانی موجود سازمان، ممکن است سازمان از وظایف اصلی و سودآور خود دور شود و از طرفی استخدام کارمندان جدید و با مهارت می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.

۵- تغییر رفتار مشتری

امروزه شرکت‌ها و مشتریان خدمات تخصصی، از آگاهی و فراست بسیار زیادی برخوردار شده‌اند. آن‌ها شفافیت‌های بیشتری را نسبت به هزینه‌ها و روش‌ها درخواست می‌کنند. با پیشرفت سریع نوآوری دیجیتال انتظارات آن‌ها نسبت به ارزش و کیفیتی که دریافت می‌کنند بسیار بالاتر رفته است و آن‌ها انتظار دارند که راه حل‌ها و خدمات را هر چه سریع‌تر تحویل بگیرند.

یکی دیگر از عواملی که باعث تغییر رفتار مشتریان شده است، این است که شرکت‌های مشاوره مدیریت نمی‌توانند دانش تخصصی خود را از افشا شدن و دردسترس دیگران قرار گرفتن حفظ کنند و دیگر نمی‌توانند از انحصار دانش تخصصی و مدل‌های خود بهره‌مند نمی‌شود. نزدیک دو دهه پیش شرکت‌هایی مانند مک‌کینزی (Mckinsey) و گروه مشاوران بوستون (BCG) مهارت‌ها و دانش منحصر به‌فرد خود را تنها در قالب توصیه‌های عملی به اجرا می‌گذاشتند، اما با توجه به اینکه این شرکت‌های بزرگ فارغ‌التحصیلان زیادی را به صنایع ارائه داده‌اند و افراد زیادی که قبلا در این شرکت‌ها مشغول به کار بودند، هم اینک رهبران دیگر کسب‌وکارها هستند و همچنین تکنولوژی‌هایی مانند اینترنت، دیگر راهی برای انحصار دانش باقی نگذاشته است.

در عین حال نوآوری‌های موجود در فناوری‌های امروزی، مانند هوش مصنوعی، باعث شده است که بیشتر مشکلات سازمان‌ها توسط مدیران خود سازمان‌ها، حل شوند. این امر بیش از پیش بخش خدمات حرفه‌ای را به چالش می‌کشد زیرا نیاز مشتریان به برون‌سپاری را کاهش می‌دهد. در نتیجه شرکت‌های مشاوره مدیریت باید هنر و تخصص خاصی داشته باشند که بتوانند گره بزرگی از مشکلات کسب‌وکارها را بگشایند تا بتوانند آن‌ها را مشتری خود گردانند.

۶- افزایش پیچیدگی پروژه‌ها

طرز تفکر مدیران کسب‌وکارها به سمت جهانی شدن پیش می‌رود. به تبع آن شرکت‌ها نیاز به خدمات تخصصی دارند که در سطح جهانی به آن‌ها ارائه شود. از این جهت به مرور تعداد عوامل مختلف تاثیرگذار در پروژه‌ها افزایش می‌یابد و پیچیدگی انجام آن‌ها نیز رو به افزایش است. افزایش سطح علم و آگاهی مدیران کسب‌وکارها میز به این پیچیدگی می‌افزاید. این پیچیدگی‌ها منجر به افزایش هزینه‌ها، افزایش ریسک و همچنین نیاز شرکت‌های مشاوره مدیریت به تیم‌های قوی در سطح جهانی می‌شود.

۷- هزینه در نظر گرفتن خدمات مشاوره مدیریت

یکی از دیدگاه‌های نه چندان صحیحی که مدیران شرکت‌ها نسبت به مشاوران مدیریت دارند، این است که آن‌ها تصور می‌کنند که خدمات مشاوره مدیریت صرفا هزینه‌ای برای سازمان‌شان ایجاد می‌کند. این مورد نیز از درک نادرست مدیران سازمان‌ها نسبت به شرکت‌های مشاوره مدیریت نشأت می‌گیرد. مدیران هنوز هم درک درستی نسبت به اهمیت روز افزون خدمات مشاوره مدیریت ندارد. این در حالی است که خدمات مشاوره مدیریت می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذاری برای سازمان‌ها به حساب بیایند زیرا آن‌ها با توجه به مزایای که برای سازمان‌ها ایجاد می‌کنند، توجیه‌پذیری خود را اثبات می‌کند.

همانطور که بحث شد شرکت‌های مشاوره مدیریت با چالش‌های متنوعی روبرو هستند. با توجه به نیاز مبرم به جذب و توسعه مشتری جدید، یافتن و نگه داشتن کارمندان با استعداد و ماهر و رصد کردن تغییرات در رفتار مشتریان، جای تعجب ندارد که هماهنگی همه این فعالیت‌ها یک نگرانی اساسی در میان این شرکت‌ها است. برای مقابله با این فشارهای مختلف، سازمان‌ها باید برنامه‌های راهبردی پیشرفته و کارآمد را شناسایی و تدوین کنند. آن‌ها مجبورند راه‌هایی برای استفاده مؤثر از زمان و منابع برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنند، زیرا این موارد برای مقابله با رقبا جدید و یافتن مشتری‌های جدید بسیار با اهمیت است.

شرکت مشاوره مدیریت نویان‌تیم با تلاش روز افزون برای سازگاری با این چالش‌های ذکر شده، سعی در ارائه خدمات مختلف، مانند خدمات مشاوره استراتژی، خدمات مشاوره بازاریابی و راهکارهای نرم‌افزاری، به شرکت‌های مختلف در صنایع مختلف دارد. نویان‌تیم با بررسی تمام عوامل تاثیرگذار بر روی صنایع و شرکت‌ها، راه حل‌های مناسب و کارآمدی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد که آن‌ها را در جهت برنامه‌های راهبردی‌شان حرکت دهد.

 

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی