جمعه 19 مهر 1398
نقش‌های مشاوره مدیریت (بخش اول)

نقش‌های مشاوره مدیریت (بخش اول)

‌سازمان‌های در طول زندگی خود با چالش‌ها و مسائل مختلف مواجه می‌شوند؛ مشکلاتی که اگر به درستی با آن‌ها روبه‌رو نشوند حتی باعث ورشکستگی آن‌ها نیز می‌شود. مدیران ارشد سازمان‌ها هنگام روبرو شدن با مشکلات سازمانی گاهی به فکر همکاری با یک شرکت مشاوره مدیریت می‌افتند. اما قطعا برای آن‌ها جای سوال دارد که شرکت‌های مشاوره مدیریت چه نقش‌هایی می‌توانند برای شرکت آن‌ها ایفا کنند. با مطالعه این مقاله، این مدیران هوشمند متوجه می‌شوند که شرکت‌های مشاوره مدیریت وظایف بسیار پر اهمیتی دارند؛ آن‌ها در جمع‌آوری اطلاعات، آموزش و یادگیری سازمانی، حل مسئله، تدوین برنامه‌ راهبردی، ارزیابی عملکرد، کاهش هزینه‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان، به سازمان‌های مختلف کمک می‌کنند.

مشاوران مدیریت به سازمان‌ها جهت حل مسائل، ایجاد ارزش، به حداکثر رساندن رشد و بهبود عملکرد شغلی کمک می‌کنند. آن‌ها از مهارت‌های شغلی خود برای ارائه مشاوره و تخصص عینی استفاده می‌كنند و به سازمان كمك می‌نمایند تا مهارت‌های تخصصی را كه فاقد آن هستند، توسعه دهند.

در ادامه از میان نقشهای متعددی که مشاوران مدیریت در سازمان‌ها می‌توانند اجرا کنند به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

متخصص اطلاعات

شرکت‌های مشاوره مدیریت متخصص اطلاعات هستند. آن‌ها به واسطه دانش، مهارت و تجربه حرفه‌ای که دارند، متناسب با خدمتی که یک سازمان ارائه می‌دهد، اطلاعات مختلف از داخل و خارج آن جمع آوری می‌کنند و با کمک آن‌ها به سازمان‌ها مشاوره می‌دهند.

مربیگری

یکی از مهم‌ترین نقش‌های شرکت‌های مشاوره مدیریت آموزش است. شرکت‌های مشاوره مدیریت باید توانایی مربیگری داشته باشند. شرکت‌های مشاوره مدیریت حرفه‌ای سعی می‌کنند به قول معروف به جای اینکه ماهی بفروشند به مشتریان خود ماهیگیری یاد بدهند. برای مثال هنگامی که سازمانی با یک بحران مواجه می‌شود، آن‌ها فقط راه حل مواجهه با آن بحران را به سازمان دیکته نمی‌کنند بلکه طریقه مواجهه با بحران‌ها را به آن‌ها آموزش می‌دهند. هم چنین گاهی آن‌ها به سازمان‌های دیگر سیستم‌ها و طرح‌های جدیدی را ارائه می‌دهند. آن‌ها باید بتوانند این سیستم‌ها را به مشتریان خود آموزش بدهند.

حل مسئله به صورت مشترک

همانطور که می‌دانید از آنجایی که مشاوران مدیریت اغلب افرادی خارجی سازمان بوده و تعهداتی به سازمانی ندارند لذا صادقانه با مشکلات داخل سازمان روبرو شده و راهکارهای خود را بدون هیچ دغدغه‌ای ارائه می‌دهند. آن‌ها با بررسی شرایط، اطلاعات و مشکلات داخل و خارج از سازمان، بطور دقیق عیب‌یابی انجام می‌دهند و اعضا و مدیران سازمان را با مشکلات موجود، روبرو می‌کنند. همچنین آن‌ها فقط وظیفه ارائه راه حل را ندارند بلکه می‌خواهند اعضای سازمان را نیز برای حل مشکل برانگیزانند. به این صورت که مشکل را برای کارکنان و مدیران سازمان تبیین نموده و از آن‌ها ایده و راه حل می‌خواهند و به طور خلاصه باعث رشد ادراکی اعضای سازمان نیز می‌شوند.

تدوین برنامه راهبردی

نقشی که شاید بسیاری از سازمان‌ها، شرکت‌های مشاوره مدیریت را با آن می‌شناسند، تدوین برنامه راهبردی است. بر کسی پوشیده نیست که این برنامه یکی از چالش برانگیزترین کارهایی است که هر سازمان باید برای خود انجام دهد. شرکت‌های مشاوره مدیریت با بررسی اهداف سازمان‌ها، مأموریت سازمانی، وضعیت فعلی آن‌ها و ... برای هدف افزایش بهره‌وری، رشد سازمان و سایر اهداف کلان یک سازمان شروع به طراحی یک برنامه استراتژی می‌کنند.

اجتناب از اشتباهات هزینه‌بر

مسلما شما تنها شرکتی نیستید که به یک شرکت مشاوره مدیریت درخواست مشاوره داده‌اید. آنها ده‌ها و شاید صدها شرکت دیگر را از مشاوره‌های خود بهره‌مند ساخته‌اند؛ بنابراین با وضعیت‌های متفاوت و مختلفی تا هم اینک روبه‌رو شده‌اند و به تبع آن تجارب بسیاری کسب کرده‌اند. بنابراین آن‌ها با یک نگاه به ساختار سازمانی و وضعیت سازمان شما می‌توانند مشکلات ریز و درشت سازمان شما را تشخیص دهند و بلا شک شما را از اشتباهات هزینه‌بر که شاید خودتان هم متوجه آن نباشید، نجات دهند. بنابراین کمک گرفتن از یک مشاوره مدیریت حرفه‌ای لازمه هر کسب‌‌و‌کاری برای فرار از هزینه‌های سرسام آور است.

ارزیابی عملکرد

یکی از چالش‌هایی که همواره سازمان‌ها و مدیران با آن روبرو هستند، ارزیابی عملکرد است. زمانی که سخن از ارزیابی عملکرد می‌شود حتی خود مدیران شرکت‌ها نیز دچار نگرانی و استرس می‌شوند. برخی از آن‌ها نمی‌دانند که چگونه ارزیابی عملکرد انجام دهند. برخی از آن‌ها علم آن را دارند ولی به دلیل مشکلات مختلفی مانند فشارهای گروهی، تعهدات سازمانی و ... که وجود دارد، از انجام آن یا انجام درست آن اجتناب می‌کنند. در این میان شرکت‌های مشاوره مدیریت می‌توانند راهکارهای مناسبی برای انجام این عمل به سازمان‌ها ارائه دهند، و همانطور که گفته شد از آنجایی که هیچ تعهدی نسبت به سازمان ندارند و در واقع فشارهای گروهی بر آنان حاکم نیست، می‌توانند به راحتی فرایند ارزیابی عملکرد را انجام دهند و یا به سازمان‌ها در انجام آن یاری دهند.

مشاوران تصمیم‌گیرنده نیستند.

باید این را به خاطر داشته باشیم که مشاوران مدیریت فقط مشاوره می‌دهند. آن‌ها پس از شناسایی مشکلاتِ سازمان راه حل‌های مختلفی را با کمک اعضای سازمان استخراج کرده و ارائه می‌دهند. پس از اینکه مرحله راه حل یابی به پایان رسید، مشاوران مدیریت چندین گزینه پیش روی مدیران سازمان قرار می‌دهند و آن‌ها را نسبت به تمام ابعاد گزینه‌های پیش روی شان آگاه می‌سازند. اما نکته قابل توجه اینجاست که هنگام انتخاب راه حل نهایی در فرایند تصمیم گیری شرکت نمی‌کنند.

شما می‌توانید ادامه نقش‌های شرکت‌های مشاوره مدیریت را در همیار مشاور نویان مطالعه کنید.

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی