جمعه 19 مهر 1398
نقش‌های مشاوره مدیریت (بخش دوم)

نقش‌های مشاوره مدیریت (بخش دوم)

شرکت‌های مشاوره مدیریت می‌توانند نقش‌های زیادی را در جای جای سازمان‌های مختلف ایفا کنند. برای مثال آن‌ها می‌توانند با تدوین راهبرد بازاریابی به بخش بازاریابی سازمان‌ها کمک به سزایی کنند. همچنین می‌توانند با تحلیل و سازمان‌دهی اطلاعات، بررسی زوایای مشکلات و ریز کردن آن‌ها، علمی کردن فرایندهای جاری سازمان‌ها و اولویت بندی مسائل، راه موفقیت را برای شرکت‌ها هموار کنند. البته این‌ها همه و همه به روشنفکری اعضا و مدیران شرکت‌ها نسبت به شرکت‌های مشاوره مدیریت و نقش‌های آن‌ها وابسته است.

در مورد شرکت‌های مشاوره مدیریت بیشتر بدانیم ...

تدوین راهبرد بازاریابی

برخی از بزرگان بازاریابی معتقدند که حلقه مفقوده اکثر کسب‌وکارها، بازاریابی است. خیلی از کسب‌و‌کارها به ویژه کسب‌و‌کارهای سنتی هنوز هم مفهوم درست بازاریابی را متوجه نشده‌اند و همچنین نمی‌دانند که مشتریان چه نقش اساسی در کسب‌و‌کارشان دارند. مشاوران کسب‌و‌کارها گاهی در فرایند بررسی یک سازمان به مشکلات مربوط به فرآیندهای بازاریابی بر می‌خورند و به حل آن‌ها می‌پردازند. در این میان برخی از سازمان‌ها هستند که راهبرد بازاریابی مناسبی برای خود تنظیم نکرده‌اند. شرکت‌های مشاوره مدیریت می‌توانند با استفاده از اطلاعاتی که از بازار هدف، محصولات، تحقیقات بازاریابی و تمام عوامل تاثیرگذار در بازاریابی و فروش سازمان، جمع آوری می‌کنند، یک برنامه بازاریابی جامع برای شرکت‌ها بنویسند و به آن‌ها در مدیریت برند و ایجاد ارزش کمک کنند.

تحلیلگری

هر مجموعه‌ای از داده‌ها بی‌فایده است، تا زمانی که داستانی را بازگو کند. به همین دلیل است که مشاوران وقت زیادی را صرف ایجاد و تحلیل نمودارها می‌کنند. مشاوران عالی توانایی شناسایی جزئیات مربوط به انبوه اطلاعات را دارند. آن‌ها چنان با داده‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند که می‌توانند داستان ارزشمندی را که در پشت آن‌ها قرار دارد، کشف کنند. مشاوران این توانایی ویژه را دارند که داده‌های مبهم و جالب را به بینش‌ها و توصیه‌های مفید تبدیل کنند. همه مردم این غریزه طبیعی را ندارند که ماجرا را در پشت هر مجموعه اعداد استخراج کنند. اما مشاوران می‌دانند چگونه حقایق مربوط را بشناسند. آن‌ها به دلیل نگرش سیستمی که دارند، با دید کلی نگر خود همه چیز را در یک قاب می‌بینند و بین قسمت‌های مختلف داده‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و آن‌ها را تحلیل می‌کنند.

سازماندهی و ساده‌سازی اطلاعات

شرکت‌های مشاوره مدیریت پس از جمع‌آوری داده‌های مختلف از جای جای سازمان و تحلیل آن‌ها با استفاده از علمی که دارند، داده‌ها و اعداد را سامان‌دهی می‌کنند و آن‌ها را به گونه‌ای طراحی می‌کنند و که برای مشتریانشان قابل درک باشد. آن‌ها در این راه از روش‌ها و نمودارهای مختلف استفاده می‌کنند تا بتوانند به بهترین و ساده‌ترین نحو تحلیل‌ها و راهکارهای خود را ارائه دهند.

بررسی از تمام زوایا

مشاوران مدیریت برای حل مشکلات استخدام می‌شوند؛ وظیفه آن‌ها ارزیابی موقعیت‌ها، شناسایی مشکلات و پیشنهاد بهترین راه حل هاست. آن‌ها می‌دانند که چگونه یک مسئله را از همه زوایا بررسی کنند و تحلیل کنند که چگونه جنبه‌های مختلف یک وضعیت خاص با هم در ارتباط هستند. مشاوران عالی همانطور که در مقالات دیگر گفته شده راه حل‌ها و ایده‌های آماده دارند، اما از گزینه‌های دیگر نیز استقبال می‌کند. آنها گوش می‌دهند، تجزیه تحلیل می‌کنند و حل می‌کنند. آن‌ها ابعاد مختلف یک مسئله را در نظر می‌گیرند و بیش از یک رویکرد برای حل مسائل ارائه می‌دهند.

شکستن و ریز کردن مشکلات

بسیاری از سازمان‌ها از مشکلات خود غافل می‌شوند زیرا فاقد تخصص لازم برای تجزیه و تحلیل استراتژیکِ مناطقی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. مشاوران علاوه بر دید سیستماتیکی که دارند، این امکان را نیز دارند که عملیات اقتصادی را به یک سری مراحل فرآیندی تجزیه کنند تا مشکلات اساسی را فاش کنند. مشاوران عالی می‌دانند که یکی از بهترین راه‌ها برای درک مشکل، تقسیم آن به قطعات جانبی است. ذهن یک مشاور مانند نمودار جریان کار، کار می کند و از آنجایی که هر قطعه به وضوح تعریف شده است، حل آن را آسان‌تر می‌کند.

علمی کردن فرایند‌ها

شرکت‌های مشاوره مدیریت و مشاوران مدیریت، ترکیبی از علوم مربوط به کسب‌و‌کارها و تجارب مربوط به کسب‌و‌کارها هستند. آنها هنگامی که مسائل مختلف را داخل سازمان‌ها مورد بررسی قرار می‌دهند مدل‌های علمی مختلفی که یاد گرفته‌اند و مطالعه کرده‌اند را برای حل مشکل مورد استفاده قرار می‌دهند. آن‌ها فرآیندهای داخل سازمان را با استفاده از علومی مانند مدیریت علمی مورد بررسی قرار داده و علمی می‌کنند. این چیزی است که اکثر سازمان‌هایِ به ویژه بزرگ به دلیل اینکه مدیریت آن‌ها مالک آن‌هاست یا مشکلات دیگری از این قبیل دارند، آن را فراموش کرده‌اند؛ در واقع آن ها همیشه به صورت سنتی فرایندهای کار خود را تنظیم می‌کنند و از دانش استفاده نمی‌کنند.
با این حال مشاوران مدیریت تنها به مدل‌های علمی اتکا نمی‌کنند بلکه از تجارب مختلفی که کسب کرده‌اند نیز استفاده می‌کنند و تعادلی بین علم و تجربه ایجاد می‌نمایند.

اولویت بندی

شرکت‌های مشاوره مدیریت پس از بررسی‌هایی که روی مشکلات سازمان انجام می‌دهند، گاهی ممکن است بیش از یک مشکل بر بخورند. در این مواقع آن‌ها سعی می‌کنند که مشکلات مختلف را بسنجند و آن‌ها را بر اساس اهمیت اولویت بندی کنند و سپس به حل مشکلات بپردازند. همچنین پس از این که برای مشکلات راه حل پیدا کردند، برای هر مشکل چندین راه حل ارائه می‌دهند و هر کدام را اولویت بندی می‌کنند که تا جایی که می‌شود هم از هزینه‌هایی که شرکت متقبل می‌شود کاسته شود و هم زمان کمتری از آن‌ها بگیرد.

شما می‌توانید برخی دیگر از نقش‌های شرکت‌های مشاوره مدیریت را در همیار مشاور نویان مطالعه کنید.

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی