یک شنبه 21 مهر 1398
ویژگی‌های مشاوره مدیریت مطلوب(بخش اول)

ویژگی‌های مشاوره مدیریت مطلوب(بخش اول)

ویژگی کمال گرایی انسان‌ها باعث می‌شود که سعی کنند همیشه بهترین‌ها را برای خودشان انتخاب کنند. به سبب همین امر، مدیران ارشد سازمان‌هایی که احساس می‌کنند به مشاوره مدیریت نیاز دارند، به دنبال یک منبع جامعی از ویژگی‌های مشاوران خوب می گردند. آن‌ها به دنبال این هستند که مشاورانی انتخاب کنند که مهارت کار تیمی داشته باشند، حرفه‌ای بوده، قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشند و بتوانند در تصمیمات مدیران تاثیر مثبت داشته باشند. از دیگر ویژگی‌های مشاوران حرفه‌ای مدیریت اعتماد به نفس، انعطاف‌پذیری، کنجکاوی و ابتکار عمل می‌تواند باشد. مشاوران مدیریت با داشتن این ویژگی‌های مثبت می‌توانند گامی بزرگ به سمت موفقیت و همچنین هدایت دیگر سازمان‌ها به سوی موفقیت، بردارند.

گاهی اوقات شرکت‌ها و یا کسب‌و‌کارهای بزرگ و کوچک به این نتیجه می‌رسند که به کارگیری مشاوره مدیریت در فرایند‌ها و اهداف سازمانی شان غیرقابل اجتناب است. آن‌ها به نتیجه درستی رسیده‌اند، اما چالش بزرگ دیگری در انتظار آن‌هاست؛ آن‌ها می‌خواهند بدانند که کدام مشاور یا شرکت مشاوره مدیریت برایشان مناسب‌تر است. در ادامه به چند ویژگی مهمی که یک مشاور حرفه‌ای مدیریت باید داشته باشد اشاره می‌کنیم؛ شاید این توضیحات بتوانند به قضاوت شما در انتخاب مشاور مدیریت کمک کنند.

مهارت کار تیمی

مسلماً می‌دانید که زمانی که تیمی تشکیل می‌شود به این معنی است که تمام اعضای آن تیم هم راستا و همدل شده‌اند تا به هدف مشترکی که برای خود قرار داده‌اند برسند. لازمه این عمل این است که هر یک از اعضای تیم مهارت کار تیمی را در خود پرورانده باشد. ما در این بخش نمی‌خواهیم به مهارت‌های کار تیمی بپردازیم، اما لازم به ذکر است که مشاوران حرفه‌ای مدیریت، با همکاران خود در یک سنگر قرار می‌گیرند و با توجه به اعتمادی که بین آن‌ها وجود دارد، با یکدیگر در یک تیم کار می‌کنند.

تاثیرگذاری

امکان تغییر به توانایی تأثیرگذاری فرد بستگی دارد. مشاوران مدیریت باید بتوانند در تعاملات خود در دیگران رسوخ کند. آن‌ها باید مهارت‌های سخنوری را در خود افزایش دهند تا بتوانند با ایجاد ارتباط با دیگران بر آن‌ها تأثیر بگذارند. قطعاً مشاوره مدیریت تنها ارائه اعداد و ارقام نیست. شرکت‌های مشاوره مدیریت باید توانایی این را داشته باشند که پیشنهادات و ایده‌های خود را به گونه‌ای به سازمان‌های مشتری ارائه دهند که آن‌ها به ایجاد تغییرات قانع شوند.

حرفه‌ای بودن

تنها حرفه‌ای بودن کافی نیست، بلکه شرکت‌های مشاوره مدیریت باید به گونه‌ای با سازمان‌ها ارتباط برقرار کنند که حرفه‌ای بودن شان به مدیران سازمان‌ها القا شود. معمولاً افراد حرفه‌ای را می‌توان از روی رفتار و طریقه ارتباط برقرار کردن آن‌ها با دیگران شناخت.

قدرت تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل اصلی‌ترین کاری است که مشاوران مدیریت انجام می دهند. سازمان‌ها به اعضای تیمی نیاز دارند که بتوانند مقادیر زیادی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند، سؤالات درست بپرسند و نتایج ملموس را ارائه دهند. مدیران پروژه و شرکتها به دنبال مشاورانی هستند که بتوانند علت اصلی را تشخیص داده و راه حل‌های عملی را ارائه دهند.

پیشتاز بودن

مشاوران مدیریت باید سخت‌کوش، باهوش و منظم باشند. آن‌ها باید قادر به ارائه نتایج قابل اندازه‌گیری در کمترین زمان باشند و سعی کنند که به جای تلاش صرفا برای انجام کاری، به دنبال بهترین‌ها در آن کار باشند.

ابتکار عمل

مشاوران حرفه‌ای مدیریت در کار خود ابتکار عمل دارند. آن‌ها منتظر نیستند تا کسی به آن‌ها انجام کاری را گوشزد کند، بلکه خودشان به تمام زوایای کارها نگاه می‌کنند و با اولویت‌هایی که برای خود می‌چینند به کمک خلاقیت خود راه حل ارائه می‌دهند.

کنجکاوی فراوان

مشاوران مدیریت به تمام زوایای موجود در یک مسئله می‌نگرند و به ندرت نسبت به راه حل و وضع موجود رضایت دارند. تا حدودی شک را همراه خود دارند تا به طور مداوم آن‌ها را به چالش بکشد و باعث شود حس کنجکاوی آن‌ها شعله‌ور شود. در این صورت در اکثر مواقع بهترین و کامل‌ترین راه حل‌ها برای مسائل به وجود می‌آیند.

انعطاف‌پذیری

مشاوران عالی به راحتی با پروژه‌های جدید، فرهنگ‌های کاری و همکاران سازگار می‌شوند. آن‌ها وارد سازمان‌ها می‌شوند، در آن‌ها جای می‌گیرند و کار خود را انجام می‌دهند. مهارت‌های نرم و مهارت‌های فنی این امکان را به آن‌ها می‌دهد که نقش‌های خود را به سرعت و به راحتی انجام دهند. اگر آن‌ها دارای قوانین و مقررات خشک و غیرقابل تغییر باشند نمی‌توانند در کار خود موفق شوند، چرا که شغل مشاوره مدیریت همیشه با موقعیت‌های جدید و خاص همراه است.

اعتماد به نفس

اگر مدیران سازمان‌ها احساس کنند که شما به اندازه کافی گوش نکرده‌اید یا نمی‌توانید با اعتماد به نفس راه پیش رو را ترسیم کنید، پذیرای راه حل‌های شما نخواهند بود. مشاوران برتر به طور مؤثر گوش فرا می‌دهند، به دقت عمل می‌کنند، اعتماد به نفس می‌گیرند و به طور مداوم به وعده‌های خود عمل می‌کنند.

شما می‌توانید ادامه ویژگی‌های شرکت‌های مشاوره مدیریت را در همیار مشاور نویان مطالعه کنید.

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی