دوشنبه 22 مهر 1398
چه زمانی به مشاوره استراتژی نیازمندیم؟

چه زمانی به مشاوره استراتژی نیازمندیم؟

امروزه شرکت‌ها به دنبال مشاوره استراتژی برای کسب‌وکار خود می‌باشند تا از طریق آن به ارزش آفرینی برای شرکت خود بپردازند. ما در این مقاله سوالاتی را مطرح نموده‌ایم تا با کمک این سوالات دریابید که آیا به مشاوره مدیریت نیاز دارید یا خیر. برخی از این سوالات عبارتند از : آیا شرکت برنامه ریزی استراتژیک دارد؟ آیا شرکت شما زیان‌ده است؟و... .از طریق علائم موجود داخل سازمان، مانند عدم وجود برنامه راهبردی، کاهش سهم بازار و سود، ترک کارکنان، تعویض مدیران، استراتژی های متناقض و عدم رضایت مشتریان میتوان به وجود مشکلات استراتژیک داخل سازمان پی برد. آنچه که اهمیت دارد پاسخ شما به این سوالات است که می‌تواند شما را از سردرگمی و تناقص رها سازد و مشکلات را به خوبی پیدا کنید؛ پس از پاسخ دادن‌های مغرضانه و غیر واقعی پرهیز نمایید.

به طور کلی مشاوره استراتژی را تعریف نمودیم و در مورد اهداف آن نسبت به سازمان‌های مشتری صحبت کرده‌ایم. اکنون می‌خواهیم موضوعی که شاید برای برخی از سازمان‌ها جای سوال داشته باشد را بررسی کنیم:

تعریف مشاوره استراتژی را در همیار مشاور نویان مطالعه کنید.

"سازمان شما چه زمانی به مشاوره استراتژی نیازمند است؟"

جایگاه بسیار پر اهمیت مشورت گرفتن در کسب‌وکارها بر هیچ کارآفرینی پوشیده نیست. اما گاهی کارآفرینان و مدیران سازمان‌ها به این فکر می‌کنند که آیا هزینه‌ای که برای گرفتن مشاوره‌های تخصصی از شرکت‌های مشاوره مدیریت صرف می‌کنند، برای آن‌ها ارزشی ایجاد می‌کند یا خیر.
در ادامه چندین سوال وجود دارد که صاحبان کسب‌وکارها با پاسخ به آن‌ها می‌توانند متوجه شوند که آیا شرکت آن‌ها نیاز به یک مشاور استراتژی دارد و اینکه آیا ارتباط با یک شرکت ارائه دهنده مشاوره استراتژی برای آن‌ها ارزشی ایجاد خواهد کرد!

آیا شرکت دارای برنامه راهبردی است؟

همه ما این را می‌دانیم که طراحی یک برنامه راهبردی برای هر کسب‌و‌کاری غیر قابل اجتناب است؛ چه برای یک استارتاپ تازه تاسیس و چه برای یک سازمان بزرگ و قدیمی. بنابراین اگر تا به حال هیچ برنامه راهبردی برای کسب‌و‌کار خود تدوین ننموده‌اید باید هرچه زودتر با یک مشاور استراتژی تماس بگیرید.

آیا شرکت شما زیان‌ده است؟

وجود رکود در فرایند زندگی یک سازمان یک واقعه طبیعی است. گاهی شرایط محیطی به گونه‌ای تغییر می‌کند که یک صنعت را متضرر می‌نماید. بنابراین با به وجود آمدن هر رکودی باید آن را تحلیل کنید که آیا این رکود فقط برای شرکت شماست و رقبای شما در حال کسب سود هستند؛ آیا مشکل داخلی چشمگیری در شرکت شما وجود دارد و ...

به طور کلی شما باید زمینه‌های اقتصادی موجود را تحلیل کنید؛ سپس به این نتیجه برسید که نیاز به یک مشاوره استراتژی دارید.

آیا با معضل کاهش سهم بازار مواجه شده‌اید؟

ممکن است شما یک شرکت پیشرو در یک بازار باشید. شرکتی که بخش بزرگی از بازار را احاطه کرده است. یکی از سخت‌ترین کارها حفظ بازار موجود است. گاهی تحلیل داده‌های فروش با گذشته همخوانی ندارد و متوجه این موضوع می‌شوید که فروش شما کاهش یافته و سهم بازار خود را از دست داده‌اید. این می‌تواند یک هشدار جدی برای شما باشد که هرچه زودتر از لحاظ استراتژیکی مشکل را حل کنید.

آیا سازمان در کمتر از دوره‌‌های دو ساله مدیران ارشد خود را تعویض می‌کند؟

برخی از سازمان‌ها در دوره‌های کوتاهی به طور مداوم رهبران و مدیران ارشد خود را تعویض می‌کنند. تعویض مکرر مدیران و رهبران یک سازمان موضوعی است که جایگاه بحث خود را دارد. اما اگر از حدی فراتر رود، می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شرکت فاقد جهت استراتژیک است.

آیا شرکت، مدیران سطح بالا را از دست می‌دهد؟

کادر مدیریت هر سازمانی برای آن سازمان بسیار ارزشمند است. آن‌ها ممکن است سابقه درخشانی  در سازمان داشته و یا اینکه تخصص بالایی در مدیریت داشته باشند. شرکت‌ها همیشه سعی می‌کنند تسهیلاتی برای مدیران خود قرار دهند که آن‌ها را نسبت به ادامه همکاری با شرکت تشویق کنند. حال اگر مدیران در یک دوره‌ای شروع به ترک سازمان کنند، می‌تواند نشانه این باشد که آن‌ها به مسیری که پیش می‌روند اعتماد و اعتقاد ندارند و ممکن است اهداف و استراتژی‌های سازمان صحیح و قابل اعتماد نباشند.

آیا فرایند تصمیم‌گیری استراتژی گیج‌کننده و متناقض است؟

تصمیمات مربوط به استراتژی با آرامش و بدون تنش گرفته نمی‌شوند و اصطکاک اختلاف‌نظرها طبیعی است. اما اگر سطح استرس و تضاد بیش از حد بالا باشد، ممکن است نشان‌دهنده مشکلات استراتژی باشد.

آیا شرکت رضایت مشتریان را اندازه‌گیری و بررسی می‌کند؟ آیا نتایج رضایت بخش است؟

شرکت‌ها باید در فرایند خود سعی کنند به شیوه‌های مختلف و مدرن به اندازه‌گیری رضایت مشتریان خود را بپردازند. برای مثال در دنیای مدرن از فضای مجازی و نظرسنجی‌های آنلاین به روش‌های مختلف برای بررسی رضایت مشتریان استفاده می‌کنند. این نظرسنجی‌ها می‌توانند داده‌ها و اطلاعات بسیار مهمی را برای شما به ارمغان بیاورند. حال اگر این کارها را انجام می‌دهید و نتایج رضایت بخش نیست، قطعاً موردی وجود دارد که نیاز به بررسی استراتژیک دارد.

آیا شرکت از تکنیک‌های مدیریت فرایند استفاده می‌کند؟

تعیین استراتژی‌ها بدون تعیین فرایندهای بهینه‌ شده برای ایجاد ارزش، پیچیده است؛ بخصوص اگر ابزار مدیریتی یا نرم افزارهای اتوماسیون فرایند را نداشته باشید.

پاسخ بی‌طرفانه و واقع‌گرایان به سوالات بالا می‌تواند صاحبان کسب‌وکارها را از سردرگمی نسبت به مسائل و مشاوره استراتژی به طور تقریبی نجات دهد.

 

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی