شنبه 9 آذر 1398
۱۰ ابزار برتر طراحی داشبوردهای مدیریتی تا به امروز (بخش دوم)

۱۰ ابزار برتر طراحی داشبوردهای مدیریتی تا به امروز (بخش دوم)

در ادامه مقاله پیشین که ۵ مورد از ابزارهای طراحی داشبوردهای مدیریتی را بررسی کردیم، در این مقاله نیز 5 مورد دیگر را که به کسب وکارها در جهت طراحی داشبوردهای مناسب کمک میکند، بررسی میکنیم. Chartio ششمین ابزاری است که توضیح میدهیم. با این ابزار میتوان در میان داده ها جست‌وجوی پیشرفته انجام داد و دادههای مختلف را در زمان های مختلف مقایسه کرد. Zoho Reports دارای بیش از 40 برنامه کاربردی و دستیار تحلیل‌گر و هوش مصنوعی است برای پاسخ به سوالاتی است که مدیران میتوانند از آن بپرسند. از دیگر ابزارها میتوان به Klipfolio اشاره که قابلیت استفاده از داده های بیش از 100 منبع را دارد. اگر به دنبال داشبورد حرفه‌ای برای بازاریابی هستید اما تحلیل عمیقی از اطلاعات نیاز ندارید می‌توانید از DashThis استفاده کنید. داشبورد معروف آخری که مورد مطالعه قرار می‌دهیم Tableau است که در صنعت‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند از چندین پایگاه داده اطلاعات را دریافت کند.

در مقاله پیشین درباره ۵ تا از بهترین ابزارهای طراحی داشبوردهای مدیریتی صحبت شد و هر کدام به تفصیل شرح داده شد. در این بخش می‌خواهیم 5 ابزار مهم دیگر برای طراحی داشبوردهای مدیریتی را به مدیران ارشد سازمان‌ها معرفی کنیم.

۶-Chartio  

Chartio یک راه حل نرم‌افزاری است که فقط در فضای ابری اشتراکی (SaaS) ارائه می‌شود. در این ابزار می‌توانید نتیجه جست‌وجوی یا Query خود را در قالب نتایج بصری برای تجزیه و تحلیل آسان ببنید. همچنین می‌شود از طریق Chartio خروجی‌هایی در فرمت‌های مختلف مانند PDF گرفت که تصویری آنی از وضعیت داشبورد مدیریتی و به تبع آن وضعیت عملکردی سازمان به شما نشان می‌دهد. این ابزار دارای بخش ویژه‌ای برای راهنمایی اعضای سازمان است و این اجازه را به مدیران می‌دهد که داده‌ها را در سطح سازمان با منابع انسانی به اشتراک بگذارند.

به طور کلی نقطه قوت Chartio در بخش جست‌وجو و گزارش‌گیری است که امکان فیلتر کردن و جست‌وجوی پیشرفته را به کاربران خود می‌دهد. همچنین می‌توان نتایج Query را به صورت سفارشی به همراه پیش‌بینی‌های مدیریتی گرفت. این ابزار همچنین یک بخش پیش نمایش ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید همیشه بدانید که داده‌های شما از قبل و بعد از تحول چگونه به نظر می‌رسند. سرانجام، شما می‌توانید تمام داده‌های خود را در داشبورد تجسم کنید و حتی به Chartio اجازه دهید نمودار مناسب را بر اساس داده‌ها پیشنهاد دهد.

۷- Zoho Reports

Zoho Reports یک نرم‌افزار طراحی داشبورد مدیریتی است که بیش از ۴۰ برنامه کاربردی یکپارچه، از جمله خدمات مشتری، پلت فرم مالی، منابع انسانی و IT دارد. این ابزار به عنوان "سیستم عامل برای کل کسب‌وکار شما" با هوش مصنوعی یکپارچه، دستیار هوشمند Zoho و ابزارهای سفارشی‌سازی برای ارتقاء و ایجاد برنامه‌هایی مخصوص کسب‌وکار شما ارائه می‌شود.

در این ابزار نیز همانند دیگر ابزارها از شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) بهره برده شده است و از آن‌ها برای تجزیه و تحلیل و ایجاد گزارش استفاده می‌شود. نکته جالب در مورد Zoho Reports دستیار تحلیل‌گر و هوش مصنوعی آن است؛ به گونه‌ای که می‌توان به صورت کلیدواژه از آن به زبان انگلیسی سوال پرسید و هوش مصنوعی از طریق نمودارها به سوالات پاسخ می‌دهد.

گزارش‌های Zoho توسط شیوه‌های امنیتی قوی از جمله پشتیبانی از اطلاعات محرمانه و حفظ حریم خصوصی اداره می‌شود تا به ایمن بودن داده‌های شما کمک کند. هزینه این نرم‌افزار برای 5 کاربر مبلغ 55 دلار به صورت ماهانه است.

۸- Klipfolio

Klipfolio یک ابزار طراحی داشبورد مدیریتی است که به شما امکان می‌دهد بیش از 100 منبع داده را به آن متصل کنید و حتی از سایت‌های HTML، داده به آن تزریق کنید. این ابزار در فضای ابری اشتراکی پشتیبانی می‌شود و به مدیران ارشد امکان اشتراک‌گذاری داشبورد استراتژیک و تجاری در زمان واقعی در مرورگرهای وب، مانیتورهای تلویزیونی و دستگاه‌های تلفن همراه را می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا به مهم‌ترین داده‌ها و معیارهای خود، در کنترل کسب‌وکار خود آگاه باشید.

تیم نرم‌افزاری Klipfolio دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی و آموزش‌های متعددی را ارائه می‌دهند که سازمان‌ها را نسبت به بهره‌وری حداکثری از داشبوردهای مدیریتی آگاه می‌سازند.

۹- DashThis

DashThis این نرم‌افزار مخصوص داده‌های بازاریابی است و با تمرکز بر شرکت‌های مشاوره بازاریابی مختلف در سراسر جهان، به کمک بیش از 30 پلتفرم بازاریابی یکپارچه، یک فرایند گزارشگری را ارائه داده است که می‌توان به وسیله آن داشبوردهای بازاریابی تهیه کرد.

داشبورد به راحتی قابل تنظیم است و کاربران مرتباً سهولت استفاده و سادگی ابزاری آن را گزارش می‌دهند که به آن‌ها امکان نظارت بر داده‌های بازاریابی خود و ارسال گزارش به مشتری را می‌دهد. DashThis مدل‌های آماری پیش‌بینی یا هوش مصنوعی پیشرفته مانند یادگیری ماشین را ارائه نمی‌دهد، بنابراین اگر نیاز به تجزیه و تحلیل عمیق‌تر دارید، DashThis ابزار مناسبی نیست.

۱۰- Tableau

Tableau یک ابزار یکپارچه هوش تجاری (BI) و تجزیه و تحلیل است که به تجزیه و تحلیل داده‌های کلیدی تجارت و تولید بینش معنی‌دار کمک می‌کند. این ابزار به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا داده‌هایی را از چندین پایگاه داده، Excel و برنامه‌های فضای ابری مانند Google Analytics و Salesforce جمع کند تا یک مجموعه داده جمعی ایجاد کند.

از مزایای Tableau می‌توان به کاربرد آن در صنعت‌های گوناگونه اعم از بانکداری، ارتباطات، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، املاک و مستغلات، تولید و فناوری تنظیم کرد و همچنین می‌توان آن را در فضای ابری اشتراکی و حتی تلفن‌های هوشمند Android و iOS با برنامه Tableau Mobile استفاده کرد. Tableau یک راه حل عالی برای شرکت‌هایی است که مشتری‌های کمی دارند و نیاز به استقرار راه حل‌ها در چندین سازمان دارند و برای ایجاد و نصب سرور خود زیرساختی ندارند.

فارق از اینکه شما یک مدیر اجرایی، مدیر ارشد، تحلیلگر داده یا متخصص IT باشید، اطلاعات داده شده در این دو بخش، به شما در طراحی داشبورد مدیریتی کارا و همچنین طراحی KPI ها کمک فروانی می‌کند. شما می‌توانید با بررسی و مقایسه این 10 ابزار طراحی داشبورد مدیریتی و با کمک شرکت‌های مشاوره مدیریتی به جمع‌بندی درستی نسبت به انتخاب و طراحی آن‌ها برسید و بهره‌وری سازمان خود را افزایش دهید.

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی