شنبه 11 آبان 1398
10 فایده داشبوردهای مدیریتی برای کسب‌وکار شما

10 فایده داشبوردهای مدیریتی برای کسب‌وکار شما

مدیران سازمان‌ها به دنبال این هستند که ارزش افزوده‌ای که داشبوردهای مدیریتی برای آن‌ها ایجاد می‌کنند را درک کنند. بدین منظور ۱۰ مورد از فوایدی که داشبوردهای مدیریتی برای شرکت‌ها به همراه دارند را ذکر می‌کنیم. داشبوردهای مدیریتی باعث صرفه جویی در زمان، چابکی سازمان، افزایش بهره‌وری و درک بهتر مدیران از تجارت و صنعت خود می‌شوند. آن‌ها همچنین به مدیران کمک می‌کنند که نگاهی سیستماتیک به کل سازمان داشته باشند و بتوانند بر عملکرد اعضای آن نظارت کنند. با استفاده از داشبوردهای مدیریتی می‌توان پیشرفت پروژه‌ها را ارزیابی کرد، اعضای سازمان را نسبت به عملکرد بهتر ترغیب نمود و ارزیابی‌های مناسب سازمان را برای آن طراحی کرد تا در نتیجه، کل سازمان به سود قابل قبولی برسد.

وقتی با مدیران سازمان‌ها در مورد اجرای یک سیستم در سازمان آن‌ها صحبت می‌کنیم، بدون شک در ذهن آن‌ها سوالاتی به وجود می‌آید. در مقالات قبلی همیار مشاور نویان در مورد اهمیت داشبوردهای مدیریتی، دلایل نیاز کسب‌وکارها به آن و حتی اینکه هر سازمانی به چه نوع داشبوردهایی نیاز دارد، به طور مفصل صحبت شده است. در این مقاله قصد داریم به این سوال مدیران پاسخ بدهیم که داشبوردهای مدیریتی چه فوایدی برای سازمان دارند. در ادامه به ۱۰ فایده داشبوردهای مدیریتی در کسب‌وکارها اشاره می‌کنیم.

۱- صرفه جویی در زمان

این بر کسی پوشیده نیست که یکی از با ارزش‌ترین منابع هر سازمانی زمان است. در گذشته مدیران زمان زیادی را صرف بررسی و تجزیه و تحلیل گزارش‌های مختلف می‌کردند تا به یک نتیجه‌گیری نهایی برسند. داشبوردهای مدیریتی به دلیل داشتن همه اطلاعات از منابع مختلف در سازمان در یک صفحه، زمان مورد نیاز برای دسته‌بندی، تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری را بسیار کاهش می‌دهند. به گونه‌ای که مدیران می‌توانند این وقت ارزشمند را به ایجاد پیشرفت در سازمان و بهبود فرایندهای سازمانی تخصیص دهند.

۲- بهبود چابکی سازمان

مدیران سازمان‌ها با استفاده از اطلاعات جامعی که در داشبوردهای مدیریتی از سازمان و تجارت دارند، می‌توانند هر گونه تغییر را به راحتی تشخیص دهند و نسبت به آن پاسخ استراتژیک مناسب را بدهند. به این صورت داشبوردهای مدیریتی سرعت تصمیم‌گیری مدیران را به شدت افزایش می‌دهد و سازمان‌ها را به سازمانی چابک تبدیل می‌کنند.

3- دید کلی به مشاغل و فرایندهای سازمان

با استفاده از داشبورد، شما دقیقاً می‌دانید که در همه زمان‌ها چه کارهایی در تجارت و سازمان شما درحال انجام است. این بدان معناست که اطلاعات مورد نیاز شما، بدون اتلاف زمان برای گرفتن گزارش‌های هفتگی یا ماهانه، در دسترس است تا بتوانید به تغییر شرایط بازار پاسخ دهید. اجزای سیستم‌های مختلف متقابلاً کار می‌کنند؛ برای مثال سازمان شما، به عنوان یک سیستم، دارای اجزا و بخش‌های مختلفی است که بر یکدیگر تاثیر‌گذار هستند. بنابراین مدیران ارشد نیاز دارند که عملکرد تک تک اعضای سازمان را در کنار یکدیگر رصد کنند؛ اگر بخش بازاریابی شرکت شما با یک راهبرد بازاریابی مناسب به خوبی عمل می‌کند و نشان می‌دهد که کشش بازار بیشتری برای محصول شما وجود دارد، این مورد قطعاً روی سرعت بخش تولید شرکت شما اثر می‌گذارد.

۴- افزایش بهره‌وری

داشبورد به شما امکان می‌دهد عملکرد را بصورت عددی اندازه‌گیری کنید. به عنوان مثال، مدیر خدمات مشتری شما می‌تواند معیارهایی از قبیل نرخ بازده، میانگین سرعت پاسخگویی به تماس‌های تلفنی و غیره را ببیند. مهم‌تر اینکه، وقتی آن‌ها عملکردشان را به صورت عددی مشاهده می‌کنند، به طور طبیعی برای بهبود عملکرد و نتایج سخت‌تر کار می‌کنند. همچنین زمانی که سازمان شما بر اثر داشبوردهای مدیریتی چابک‌تر می‌شود، درک عمیقی نسبت به موارد تاثیر‌گذار بر عملکرد سازمان پیدا می‌کنید. به این صورت که می‌دانید چه متغیرهایی تاثیر بیشتری بر بهره‌وری دارند و روی آن‌ها متمرکز می‌شوید.

۵- نظارت بر عملکرد

با داشتن زمان بیشتر در اختیار شرکت، در نتیجه استفاده از داشبوردهای مدیریتی، می‌توان عملکرد کل سازمان را به موقع کنترل کرد. بدون هفته‌ها و ماه‌ها صرف زمان برای تهیه گزارش عملکرد، مدیران می‌توانند مسائل و مشکلات عملکردی سازمان را خیلی سریع‌تر تشخیص دهند و برای آن‌ها راه حل بیابند. عملکرد کارمندان نیز بهبود می‌یابند، زیرا روزانه یا هفتگی، داده‌های مربوط به عملکرد خود را دریافت می‌کنند.

۶- ارزیابی پیشرفت

این مورد هم برای کل سازمان و هم برای پروژه‌هایی که در سازمان‌ها تعریف می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. داده‌های عملکردی که داشبوردهای مدیریتی منعکس می‌کنند، به مدیران این قابلیت را می‌دهد که در زمان واقعی پیشرفت‌های آنی موجود در سازمان و پروژه‌های آن را ببینند و بررسی کنند. در این میان مدیران می‌توانند زمان لازم برای رسیدن به اهداف پروژه‌ها را نیز اندازه‌گیری کنند و همچنین تاثیر تغییرات ایجاد شده در پیشرفت پروژه‌ها را بررسی کنند.

۷- درک بهتر از تجارت

داشبورد مدیریتی به شما این امکان را می‌دهد که درک کلی از صنعت و تجارت خود بدست آورید. این درک شامل اتفاقات گذشته، حال و آینده می‌شود؛ که با استفاده از این رویدادها می‌توانید برتری خود نسبت به رقبا را متوجه شوید و موقعیت خود را در صنعت تشخیص دهید و از آنجا که دید کاملی از کل عملیات تجاری دارید، می توانید برای موفقیت فعلی و آینده شرکت برنامه‌ریزی کنید.

۸- ترغیب به پیشرفت و بهبود

داشبوردهای مدیریتی علاوه بر کارکردهای مدیریتی، تاثیرات روانشناسی نیز بر سازمان و اعضای آن می‌گذارند. زمانی که مدیران و اعضای سازمان‌ها به طور مداوم با داشبوردهای مدیریتی رو به رو می‌شوند و دائماً عملکرد خود را می‌بینند، نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد. وقتی آن‌ها عملکرد خود را در حال افول می‌بینند، احساس کمبود به آن‌ها دست می‌دهد و کم و بیش تلاش خود را برای رسیدن به عملکرد قابل قبول افزایش می‌دهند.

۹- قابلیت سفارشی‌سازی

داشبوردهای مدیریتی اقتضایی هستند و شما می‌توانید به عنوان مدیر سازمان داشبوردهایی طراحی کنید که درخورد صنعت شما و وضعیت موجود در شرکت شما باشند. این امر به شما امکان می‌دهد تا سطح جزئیات مورد نیاز خود را برای رسیدن به هدف مورد نظر طراحی و سفارشی‌سازی کنید.

۱۰- افزایش سود

قطعا در تدوین برنامه راهبردی هر شرکتی و تدوین مدل کسب‌وکار هر استارتاپی، یکی از موارد بسیار مهم و قابل توجه سوددهی و به تبع آن افزایش سود است. فواید داشبوردهای مدیریتی که در بالا ذکر شد کم و بیش باعث سوددهی می‌شوند. اما به طور کلی داشبوردها دقیقاً به شما نشان می‌دهند که کدام بخش از کسب‌و‌کارتان عملکرد ضعیفی دارد و وقتی که شما به این موضوع آگاه هستید تمرکز خود را بر آن بخش افزایش می‌دهید و در عرصه رقابت پیشرفت می‌کنید. با دانستن دقیق وضعیت موجود کسب‌وکار خود، افزایش فروش و سود دور از دسترس نیست.

منبع: همیار مشاور نویان

پدیدآورنده: وحید آقابابایی

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی