شنبه 16 فروردین 1399
ایده‌ شیرین فررو، زمینه ساز خلق نوتلا

ایده‌ شیرین فررو، زمینه ساز خلق نوتلا

پسر جوانی که فقط ایده‌های کوچکی به ذهنش می‌رسید و فقط به پدرش انتقال می‌داد؛ با اغتماد به خود بزرگترین و معروف ترین کارگاه شکلاتی جهان را بدست آورد، فقط با کنار زدن ترس‌های خود توانست موفق شود، خود را باوار داشته باشید و با اعتماد به خود مطمئنن به جایگاه والایی در زندگی خود خواهید رسید.

میشل فررو (Michele Ferrero) در ۲۶ آوریل ۱۹۲۵ متولد شد و توانست کارگاه کوچک خانوادگی خود را  در Dogliani  ایتالیا محلی که به آبجو، ترافل و فندق معروف است، به یک امپراطور جهانی شکلات تبدیل کند. پدر وی، پیترو فررو (Pietro Ferrero)، در زمان جنگ جهانی دوم در شمال ایتالیا شروع به کار کرد و در آنجا همراه با همسرش کارگاهی برای تهیه شیرینی تأسیس کرد. فررو نیز به عنوان کارمند در همان شیرینی فروشی کار میکرد.

هنگام مواجه شدن با مشکل جیره بندی کاکائو در زمان جنگ جهانی، فررو از نسبت زیادی فندق محلی در مقابل کاکائو برای رفع مشکل کمبود کاکائو، استفاده کرد. در آن هنگام میشل، تمام نبوغ ابتکاری خود را به کار گرفت و با آزمون و خطا پیشنهاد کرد مقدار کمی روغن نباتی را به مخلوط فندق و شکلات اضافه کنند. در نهایت این ایده منجر به تولید نوتلا شد.

طبق گفته افرادی که او را میشناختند، میشل ایده دیگری به پدر خود داد که یک ایده حساب شده و به قولی شسته رفته بود که باعث کاهش محسوس هزینهها و همچنین افزایش سطح سلامتی مردم میشد؛ ایده شیر بیشتر، شکلات کمتر.

نوتلا سرآغاز مسیر موفقیت فررو بود.

پدر فررو در سال ۱۹۴۹ درگذشت، پیش از آنکه میشل شرکت را در دست بگیرد مدت کوتاهی این شرکت در دستان برادر عموی میشل قرار داشت. هنگامی‌که فررو مدیریت شرکت را در دست گرفت نامه‌ای را به کارمندان خود نوشت:

"من قول میدهم که تمام فعالیتها و تمام تلاش خود را به این شرکت اختصاص دهم. به شما اطمینان میدهم تنها هنگامی احساس رضایت کنم و خود را موفق بدانم که با نتایج مشخص بتوانم، آینده و امنیت شما و فرزندانتان را تضمین کنم".

وی هماهنگ کرد تا کارمندان شرکت از روستاهای اطراف دفتر مرکزی شرکت، با اتوبوس‌های شرکت در محل کار جمع شوند و در پایان شیفت کاری نیز آنها را به خانههایشان باز گرداند. از دیگر اقدامات او خدمات درمانی رایگان و خدمات رفاهی به کارکنان شرکت بود که باعث شد کارکنان میشل هیچگاه علیه او اعتصاب نکنند. بطور کلی از بزرگ‌ترین مهارتهای فررو این بود که نیازهای کودکان را شناسایی می‌کرد و مطابق آن، برنامه‌ریزی و تولید را شروع میکرد.

اما در اصل، موفقیت شرکت فررو حاصل محصول نوتلا است که در قلب همه کسانی که آن را تست کرده‌اند، مانده است. نوتلا ترکیبی از شکلات، آجیل و سایر موادی است که راز تهیه آن به همان بزرگی راز تهیه کوکاکولا است.

نویان‌تیم در ادامه توضیحاتی در مورد این محصول دوست داشتنی ارائه میدهد.

چگونه یک کارگاه به امپراطوری تبدیل شد؟

در دهههای بعد شاهد رشد فررو در اروپا، آمریکای جنوبی، آسیا، استرالیا و به ویژه آلمان بودیم. هنگامی‌که روند بین‌المللی شدن محصولات گروه فررو آغاز شد، آنها توانستند یک استراتژی بازاریابی جهانی اتخاذ کنند و این محصول را با سلیقه محلی تطبیق دهند. به عنوان مثال، نوتلا در آمریكا با نوتلا در ایتالیا متفاوت است و در واقع كم خامه و شیرین‌تر است. همچنین محصولات cheri mon دارای نوعی عطر و طعم پسته در انگلستان هستند که طبق سلیقه محلی انگلستان است كه در ایتالیا فروخته نمیشود.

در تاریخ ۲۹ مه ۲۰۰۵، ۲۷/۸۵۴ نفر درGelserkirchen  آلمان جمع شدند تا در بزرگ‌ترین صبحانه قاره‌ای که همیشه با نوتلا برگزار میشود، شرکت کنند. این یک اتفاق بزرگ بود که در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شد! گروه فررو یکی از مهمترین صنایع شیرینی سازی در جهان است که همواره اهداف خود را حفظ کرده است. شعاری که فررو همیشه به آن معتقد بود این است: "متفاوت از دیگران فکر میکنیم و نیز هرگز به مشتری خیانت نمیکنیم". جالب است بدانیم روز 5 فوریه هر سال روز جهانی نوتلا نامگذاری شده است.

هیچگاه کافی نیست!

فررو هرگز از موفقیت فعلی خود احساس رضایت نمیکرد و دائم به دنبال موفقیتهای بیشتر بود. او در تمام روزها حتی یکشنبه، به صورت شبانه روز با همکاران نزدیک خود تلاش میکرد و برای یافتن فرمولها و محصولات جدید، آزمایشهای زیادی انجام می‌داد.  وی هرگز مصاحبهای نكرد، از پذیرش مدرک افتخاری نیز امتناع ورزید؛ شاید به همین دلیل است که او به رازداری معروف است.میشل به دلیل مشکلات چشمی، همیشه عینک تیرهای به همراه دارد.

همچنین رئیس جمهور ایتالیا، Sergio Mattarella، فررو را به عنوان یکی از رهبران برتر ایتالیا ستایش کرد و درباره او گفت: "میشل فررو همیشه به لطف محصولات نوآورانه و کارهای سرسختانه و شخصیت محفوظ و راز دار خود، جلوتر از زمان حال است". در سال ۱۹۸۷، میشل فررو، پسران خود پیترو(Pietro) و جیووانی (Giovani) را به عنوان مدیر عامل منصوب کرد، وظایف روزانه فررو در سال ۱۹۹۷ بسیار کاهش یافت اما او هنوز هم مسئولیت مهمترین بخش کار شرکت یعنی نوآوری را بر عهده داشت. در سال ۲۰۱۱، پیترو که از علاقه مندان به دوچرخه سواری بود، به طور ناگهانی در هنگام دوچرخه سواری در آفریقای جنوبی درگذشت. جیووانی تا زمان فوتش نویسنده رمان بود و هم‌زمان در نقش رئیس اجرایی شرکت فعالیت می‌کرد.

میشل فررو در فوریه ۲۰۱۵ در سن ۸۹ سالگی درگذشت.  جالب است بدانید در زمان فوت وی، او به عنوان ثروتمندترین فرد ایتالیا شناخته شد که ارزش خالص دارایی او حدود ۵/۲۶  میلیارد دلار ( در حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان ) بود. فررو نمادی از موفقیت است؛ فررو در ماه مه سال ۲۰۱۴ در فهرست میلیاردرها بلومبرگ به عنوان بیستمین ثروتمند جهان معرفی شد. میتوان راز ثروت عظیم فررو را جرات او در نوآوری دانست؛ یعنی هنگامی که همه شکلات جامد تولید میکردند، او تصمیم گرفت شکلات خامهای تولید کند که منجر به تولید نوتلا شد.

نوتلا؛ محبوب ترین برند جهان

در هر ۲/۵ ثانیه یک شیشه نوتلا به فروش میرسد. صفحه فیس‌بوک این شرکت از سلبریتیهای مشهور مانند اوپرا وینفری (Oprah Winfrey) و جی‌کی روولینگ (J. K. Rowling) دنبال کننده بیشتری دارد. سه استراتژی موفق آمیزی که باعث افزایش روز به روز محبوبیت این برند شد، موارد زیر بود:

۱. در بازار صبحانه تمرکز میکند.

جیسون بیدل (Jason Biddle)، متخصص برندسازی و توسعه دهنده محتوا برای شرکتهای آمریکایی میگوید، هنگامی که نوتلا به ایالات متحده آمد خود را به عنوان جایگزین برای چندین محصول غذایی مانند شکلات و مربا معرفی کرد. در سال ۲۰۰۹، نوتلا صرفاً بر روی تبدیل شدن به یک وعده غذایی اصلی صبحانه تمرکز کرد، یعنی همان چیزی که بر روی نان تست و وافل قرار میگیرد.

۲. خود را به یک نیاز در سطح جهانی تبدیل کرد.

نوتلا به عنوان یک رژیم غذایی سالم بازاریابی میکرد. در واقع این نوع بازاریابی باعث شد تا والدین بسیاری از این محصولات را در برنامههای غذایی فرزندان خود بگنجانند و نوتلا موفق شد به خانههای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان پا بگذارد.

۳. اشتراک گذاری مشتریان

هنگامی که نوتلا به خانهها وارد شد، مصرف‌کنندگان شروع به اشتراک گذاری خلاقیت خود در استفاده از نوتلا در رسانههای اجتماعی کردند. بطور کلی اشتراک گذاری اجتماعی به افزایش محبوبیت یک ایده یا محصول بین مشتریان کمک میکند به اینصورت که اگر سوزی The name)) از نوتلا استفاده میکند، شاید من هم باید آن را امتحان کنم.

نوتلا از صفحات رسانههای اجتماعی خود برای تقویت ارتباط با مصرف کنندگان استفاده میکند. به عنوان مثال، به افتخار روز تولد نوتلا، شرکت یک برنامه جهانی با عنوان 50 سال پر از خاطره را راه اندازی کرد و از طرفداران خواست تا خاطرات خود با نوتلا را در شبکههای اجتماعی به اشتراک بگذارد،  همچنین کسانی که خاطرات خود را از طریق متن، ایمیل یا ویدئو به اشتراک گذاشتند یک شانس قرعه کشی دریافت کردند و واجد شرایط دریافت جوایز شدند. نوتلا بطور کلی بر روی ابزارهای اشتراکی مانند صفحات Tumblr ، Facebook  و Pinterest تمرکز دارد.

منبع: مجله نویانتیم

پدیدآورنده: نگین پرورش

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی