دوشنبه 21 مرداد 1398
جمع آوری اطلاعات و پیش بینی تقاضا در شرکت DUPONT

جمع آوری اطلاعات و پیش بینی تقاضا در شرکت DUPONT

این شرکت درباره ی رفتار اشخاص با بالش هایشان تحقیقات بازاریابی انجام داد که این تحقیق مربوط به واحد Dacron Polyester می شد. این تحقیقات به منظور ارائه ی محصول بهتر و راحت تر تحت برند Comforel انجام شد.

اولین چالش این است که افراد بالش های قدیمی خود را در اختیار شرکت قرار نمیدهند که ۳۷ درصد آنها رابطهی خود با بالش قدیمیشان را مانند یک زوج قدیمی بیان کردند و ۱۳ درصد دیگر نیز گفتند بالش قدیمیشان مانند "دوست دوران بچگی شان" است. پاسخ دهندگان در این تحقیق به گروههای متمایز بر حسب رفتار با بالششان تقسیم شدند: ۲۳ درصد کسانی هستند که بالش ها را کپه میکنند، ۲۰ درصد کسانی هستند که از بالش حجیم استفاده می کنند، ۱۶ درصد کسانیاند که بالش خود را لوله میکنند، ۱۶ درصد بالش خود را در آغوش میگیرند و در نهایت ۱۰ درصد باقیمانده نیز بالش خود را تا میکنند.

در این تحقیق نشان داده شد که زنان بشیتر از بالشهای تو پر استفاده می‌کنند و مردان اغلب بالش خود را لوله میکنند. رواج این مورد که افراد از بالشهای مختلف در حالات مختلف استفاده کنند، این امکان را برای این شرکت فراهم نموده تا پکیجهای مختلفی از بالشهای مختلف که در نرمی و استحکام با یکدیگر متفاوت‌­اند، تولید و عرضه نماید.

منبع: مجله نویان تیم؛ منتشر شده در کتاب مروری بر مطالعات موردی بازاریابی

پدیدآورنده: دکتر رحمن عابدین زاده نیاسر

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی