سه شنبه 13 اسفند 1398
داستان شرکت سیسکو؛ امپراطور شبکه و تجهیزات شبکه

داستان شرکت سیسکو؛ امپراطور شبکه و تجهیزات شبکه

سیستم‌ها اطلاعاتی نقش مهمی در فعال کردن یا پشتیبانی سیستم‌ها مختلف استراتژی تجاری شرکت دارند. سیستم‌ها سیسکو، بزرگترین شرکت تجهیزات شبکه، از اینترنت، تجارت الکترونیکی و سیستم‌ها اطلاعاتی به عنوان فناوری غالب در عصر اینترنت استفاده کرده است.

سیسکو، غول جهانی ارتباطات و رهبر بازارها جهانی در زمینه‌ها مسیریابی، تعویض، ارتباطات یکپارچه، ارتباطات بی‌سیم و امنیت است. سیسکو سیستم، شرکت فناوری آمریکایی است که در سراسر جهان فعالیت می‌کند و بیشتر به خاطر محصولات شبکه رایانه‌ای شناخته شده است. این شرکت در دهه دوم قرن بیست و یکم یکی از شرکت‌ها شناخته شده‌ آمریکایی است.
سیسکو در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سان خوزه (San Jose) کالیفرنیا (California) است. نام این شرکت را از شهر سانفرانسیسکو گرفتند. سیسکو به منظور فعال کردن ارتباطات شبکه‌ای تاسیس شد.

سیکسو؛ شروعی ساده اما هوشمندانه

بنیانگذاران سیسکو سیستم‌، لئونارد بوساک (Leonard Bosack) و ساندرا لرنر (Sandra Lerner)، یک زوج متاهل که در هنگام دانشجویی در دانشگاه استنفورد (Stanford University) با هم آشنا شدند، هستند.

آن‌ها پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۹۸۱، در دانشگاه مشغول به کار شدند و تجهیزات کامپیوتر را در دو بخش مختلف هدایت کردند؛ یعنی برقراری ارتباط شبکه‌های مجزا در دو ساختمان جداگانه در دانشگاه که به عنوان یک تحقیق و پژوهش در حال آزمایش بود. پس از اجرای کابل‌ها شبکه بین دو ساختمان و اتصال آن‌ها با پل‌ها و سپس روترها(Router)، آن دو متوجه شدند که برای ایجاد شبکه‌های متناسب با یکدیگر و به اشتراک‌گذاری اطلاعات، به یک فناوری نیاز دارند که بتواند پروتکل‌ها مختلف محلی را کنترل کند.

بوساک راهی برای پیوند دادن شبکه‌ها رایانه‌ای مربوطه با استفاده از فناوری که سایر کارمندان استنفورد در دهه ۱۹۷۰ ابداع کرده بودند، پیدا کرد. او و لرنر دریافتند که فناوری روتر، همانطور که ​​گفته شد، می‌تواند برای استفاده در مقیاس بزرگ در خارج از دانشگاه بسیار سودآور باشد.  دانشگاه استنفورد، سرانجام نرم افزار اختصاصی خود را به سیسکو داد.

خروج بنیانگذاران و رشد سیسکو

در سال ۱۹۸۵ سیسکو اولین محصول خود را با نام کارت رابط شبکه (استفاده از روش‌هایی برای مسیریابی ارتباط) را برای رایانه‌ها و تجهیزات دیجیتال به فروش رساند. اولین موفقیت بزرگ روتر سیسکو که چندین پروتکل شبکه را ارائه می‌داد، در  سال ۱۹۸۶ بدست آمد. بیانگذاران سیسکو نیاز به پول نقد برای گسترش روتر خود داشتند؛ به همین علت به یک شرکت سرمایه‌گذار به نام Sequoia Capital روی آوردند. سکویا (Sequoia) در اواخر سال ۱۹۸۷ کنترل مؤثر این شرکت را در دست گرفت و در سال ۱۹۸۸ جان مورگرید (John Morgridge) را به عنوان مدیر عامل شرکت منصوب کرد. او موفق عمل کرد اما بنیانگذاران سیسکو با وی همکاری نکردند. در سال ۱۹۹۰، اندکی پس از آن‌ که سیسکو اولین سهام خود را به عموم فروخت، لرنر از این شرکت خارج شد و سپس بوساک استعفا داد.

سیسکو سیستم در اوایل دهه ۱۹۹۰ به سرعت رشد کرد. این شرکت در سال ۱۹۹۳ مدل روتر بهبود یافته ۷۰۰۰ را معرفی کرد و در همان سال شروع به گسترش در بین شرکت‌ها دیگر نمود. اولین خرید آن یعنی Crescendo Communications، به سیسکو اجازه داد تا قاطعانه وارد حوزه دستگاه‌های سوئیچینگ شبکه شود.

در سال ۱۹۹۴ این شرکت دفتر مرکزی خود را از  Menlo Park کالیفرنیا، به سان خوزه منتقل کرد و در سال بعد  John T. Chambers جایگزین مورگریج شد. در همین حین شرکت همچنان در صدد دنبال کردن استراتژی رشد بود.
این شرکت پس از سی و سه اختراع ثبت شده و بسیاری از محصولات برجسته و همچنین با داشتن دفاتر جهانی، در سال ۱۹۹۷ اولین صدای خود را از طریق IP و فکس بر روی محصولات  IP و همچنین یک خط از محصولات داده کابل معرفی کرد. سال بعد سیسکو اولین مودم کابل خود را برای اداره کوچک، منزل و ارتباط از راه دور و راه اندازی Gigabit Ethernet و Layer 3 در سوئیچ‌ها معرفی کرد.
 سیسکو در سال ۱۹۹۸ شرکتی به نام Selsius Systems با تخصص در زمینه تلفن اینترنتی را خریداری کرد که به سیسکو کمک کند تا جایگاه غالب در فناوری VoIP را بگیرد. امروزه سیسکو تمرکز خود را در زمینه‌ها اصلی مسیریابی و سوئیچینگ و همچنین فناوری‌ها پیشرفته از  جمله ارتباطات IP، شبکه بی‌سیم، شبکه‌های خانگی، امنیت شبکه، شبکه‌ها ذخیره سازی و سیستم‌های ویدیویی متمرکز کرده است.

سیسکو تا به امروز

سیسکو در سال ۲۰۰۶، TelePresence را معرفی کرد. TelePresence این امکان را فراهم میاورد تا افرادی که در مکان‌ها مختلف هستند بتوانند به راحتی با‌هم تعامل ویدیویی داشته باشند، گویی در همان مکانی هستند که آن را مشاهده می‌کنند. با تکامل زیرساخت‌ها پیشین سیسکو‌، این شرکت دوباره در زمینه‌ برقراری ارتباط در صدر قرار گرفته است. این شرکت در حال ایجاد یک حالت عملکرد بالا از بستر ارتباطات هنری است که همگرایی مطمئن داده‌ها، صدا، فیلم و ارتباطات سیار را فعال می‌کند.

فعالیتها جانبی امپراطور شبکه

سیسکو با توسعه فناوری‌هایی که امکان شبکه سازی اطلاعات بهداشتی و ایجاد شبکه‌ها مراقبت‌ها بهداشتی منطقه‌ای و ملی را فراهم می‌کند، در مدرن سازی سیستم مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند. سیسکو همچنین از طریق فرهنگ نوآوری خود، دانش آموزان را در بیش از ۱۶۰ کشور جهان قادر می‌سازد که رویاهای آموزشی و حرفه‌ای خود را دنبال کنند.

برنامه آکادمی شبکه سازی سیسکو، دانش آموزان را برای طراحی، ساخت و نگهداری شبکه‌ها آموزش می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌ها لازم برای آموزش عالی و مشاغل مرتبط با  IT را بدست آورند. این شرکت همچنین در طرح آموزش اردن، یک پروژه یادگیری الکترونیکی با همکاری مجمع جهانی اقتصاد و پادشاهی اردن شرکت کرده و متعهد شده است تا الگویی برای بهبود آموزش در بسیاری از کشورها باشد.

فلسفه وجودی سیسکو

اساساً سیسکو یک شرکت با هدف نوآوری در شیوه‌ها ارتباطات است و در همین حین به ارتباط با مشتری نیز توجه می‌کند. این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات سخت افزاری اینترنتی و سیستم عامل اینترنت (IOS) را ارائه می‌دهد.

استراتژی اصلی سیسکو حفظ رهبری خود در فن‌آوری‌های کلیدی است. بخش‌ها زیر برخی از نوآوری در عملکرد و ارتباط با مشتری را توصیف می‌کنند:

۱.عملیات (Operations): سیسکو حیات خود را در بازارها نوظهور به عنوان تجهیزات شبکه مبتنی بر IP آغاز کرد. این شرکت به دلیل داشتن استانداردهای بالای اختصاصی، نسبت به سایر شرکت‌های موجود در بازار مانند Wellfleet مزایایی کسب کرد. این استاندارد موسوم بهIGRP ، پروتکل مسیریابی اینترنت (Gateway) ، جایگزینی برای پروتکل اطلاعات باز مسیریابی استاندارد بود و مزایای بیشتری از قبیل مسیریابی چندگانه را ارائه می‌داد.

ابتدا سیسکو بر روی تولید روتر متمرکز شده بود اما پس از آن مشتریان درخواست هاب(hubs) می‌کردند. ترکیبی از روترها و هاب‌ها عملکرد شبکه‌ها محلی را بهبود بخشید. سیسکو سیستم  IOS: Internetwork Operating System که در هاب‌ها و روترها کار می‌کرد را توسعه داد. سیسکو برای دستیابی به حساب‌های شرکت‌های بزرگ با فروشندگان هاب مانند SynOptics همکاری کرد. سیسکو دارای مجوز سیستم عامل اینترنت برای فروشندگان برای اطمینان از سازگاری بین روترها است. بدین ترتیب سیسکو IOS خود را با هدف تصویب شرکت‌ها ‌شبکه‌ای برجسته کرد. با گذشت زمان، مشتریان شروع به جایگزینی هاب‌ها با روتر کردند که ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهد.

۲.روابط و پشتیبانی مشتری (Customer Relations and Support): سیسکو یک شرکت محصول محور است اما تأکید بر روابط با مشتری جهت دستیابی به بازارهای جدید دارد. ساختار سازمانی آن به شدت بر اساس ارتباط با مشتری طراحی شده است. جان چمبرز می‌گفت: اگر کسی را پیدا کنم که به مشتری به شکل مشکل نگاه کند، او را خفه می‌کنم. این قابل قبول نیست!

اگرچه سیسکو از اهمیت ارتباط با مشتری آگاه است، اما تمام عملکردها بازاریابی، توزیع و پشتیبانی را انجام نمی‌دهد. در سال ۱۹۹۶، سیسکو تصمیم گرفت با اتکاء به مشاغل کوچک و متوسط بتواند بازار خود را توسعه دهد و از این طریق عمدتاً به فروش مستقیم متکی باشد اما رفته رفته شروع به توسعه‌ مشاغل خود کرد و تا نمایندگی‌های فروش پیش رفت.

مدل سازمانی و استراتژی نوآوری محصول سیسکو با استفاده از اینترنت و تجارت الکترونیکی پشتیبانی می‌شود. سیسکو از این رویکرد به عنوان مدل تجارت جهانی استفاده می‌کند.

در ادامه همراه با شرکت مشاوره مدیریت نویان تیم با کارآفرین‌های بیشتری در مجله نویان تیم بخش رهاورد کارافرینان آشنا بشوید.

منبع: مجله نویان تیم

پدیدآورنده: نگین پرورش

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی