سه شنبه 8 مرداد 1398
 توسعه راهبردهای بازاریابی در شرکت هواپیمایی امارات (Emirates)

توسعه راهبردهای بازاریابی در شرکت هواپیمایی امارات (Emirates)

شرکتی هواپیمایی امارات با هدف عرضه بهترین خدمات حمل ونقل هوایی کار خود را شروع کرد.

 برنامهی کلی این شرکت، رقابت هر چه بیشتر و عبور از محدودیتهای بازارهای خلیج فارس و خاورمیانه است. در سال ۱۹۸۵ دولت دوبی با اطلاع از کم بودن میزان منابع نفتی، دست به راه اندازی شرکت هواپیمایی زد که  تبدیل به یکی از راههای رشد اقتصادی برای امارات متحدهی عربی شد.

در اوایل شروع کار شرکت، این خط هوایی تنها به ۶۰ مکان در ۴۲ کشور اروپایی، خاورمیانه، آفریقایی، آسیایی و استرالیایی پرواز کرده است. این شرکت به منظور ادامهی رقابت شدید خود با رقبا، همواره محصولات، تجهیزات و خدمات عالی را مد نظر داشته و تصویری از کیفیت عالی را ارتقاء بخشیده است. بدین منظور، هواپیمایی امارات اقدام به استخدام خدمههای چند ملیتی و خرید هواپیماهای لوکس نموده است.

در دو دههی اخیر، تعداد مکان های پروازی خود را افزایش داد و در نتیجهی این کار درآمد قابل توجهی را به دست آورد. در سال ۲۰۱۴ شرکت   Emirates توانست تا مستقیما از فرودگاه خود به ۱۴۲ مکان در ۸۰ کشور پرواز کند. در نتیجه ۴۴/۵ میلیون مسافر که به میزان  ۵/۱ میلیون نفر بیشتر از سال های  ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ بوده است، با این هواپیمایی پرواز کردند و ۲/۳ میلیون تن محموله نیز  جابجا شده که این میزان هشت درصد نسبت به قبل افزایش داشته است، و همه ی این موارد نشان میدهد که برای بیست و ششمین سال متوالی توانسته عملکرد ارزشمندی را ارائه دهد. از زمان شروع کار تا کنون، این شرکت میزان رشد ثابتی داشته است. در سال ۲۰۱۰، ۲۶ میلیون مسافر را به  ۱۰۱ مقصد جابجا نموده که این ارقام برای سال ۲۰۰۵، ۱۴/۵ میلیون مسافر به ۸۳ مکان بوده است. هواپیمایی Emirates در بین طولانی ترین ده خط هوایی دنیا در چهار خط مشغول به کار است که این ۴ پرواز از دوبی به لس آنجلس، سانفرانسیسکو، دالاس و هیوستن می­باشد. شمار کارکنان این شرکت به بیش از ۵۲ هزار نفر از ۱۶۲ کشور دنیا می­رسد. این شرکت برای سومین سال پیاپی با ارزش ترین هواپیمایی دنیا شناخته شد. لازم به ذکر است ارزش این شرکت به ۵/۵ میلیارد دلار می­رسد. همچنین این شرکت علاوه بر دریافت ۴۰۰ جوایز از بخش های صنعتی، توانست جایزهی سال بهترین هواپیمایی numerous times را از سازمان حمل و نقل جهانی(Air Transport World ) دریافت کند

 

شرکت Emirate شرکتی مبتکر و نوآوری از لحاظ تکنولوژی به دلیل داشتن زیر ساختی بدیع و تازه در  زمینه ی ذخیره سازی و نگه داری در خاورمیانه محسوب می شود. همچنین شرکت Emirates از سهامداران هتل های لوکس پنج ستاره به شمار می­رود. عملکرد این شرکت بر اساس رویکرد مشتری مدارانه با محوریت ارائه ی یک محصول با کیفیت است، که این محصولات شامل هواپیماهای درجه یک Air busو Boeing ، خدمات عالی و درجه یک در پرواز و  قیمت های رقابتی هستند.

به منظور مقرون به صرفه بودن خدمات بار بری ،خدمات پذیرایی، فناوری اطلاعات و دیگر خدمات مسافرتی، شرکت خدمات رسان هواییDnata  ، به اهداف شرکت Emirates در خدمات رسانی،  جامعه عمل می پوشاند. شرکت Dnataبه عنوان یکی از بزرگترین و پر سابقه ترین ارائه دهنده ی خدمات هوایی درسراسر دنیا شناخته می شود.

هواپیمایی Emirates  از لحاظ جایگاه خود در دنیا، به عنوان تنها شرکتی که در زمره خطوط هوایی عرب به صورت بین المللی مشغول کار هست، محسوب نمیشود بلکه به عنوان شرکتی جهانی در خاورمیانه، شناخته شده است. جایگاه این شرکت در دنیا  باعث شده است تا شرکتهای رقیب از آن متنفر شوند چرا که این شرکت را تهدیدی جدی در بازار تلقی میکنند. این رقبا با شرکت Emirates و بالاخص در مبحث هزینه در رقابت هستند. برخی از رقیبان، این هواپیمایی را به صراحت به بهرهگیری از یارانه دولتی و معافیت از هزینههای  مالیاتی فرودگاه و حمل و نقل هوایی متهم کردند. آنها همچنین مدعی شدند که این شرکت از دولت امارات وامهایی با نرخ بهره بسیار کمتر از بهره بازار دریافت کرده­ است.

با وجود نقاط قوت فراوان، این شرکت هواپیمایی نیز نقص هایی دارد که البته خود این شرکت به معایب برنامه های راهبردی بازار خود مشرف است. برای مثال هواپیمایی اتحاد دست راست دولت ابوظبی است که خدمات عالی به مسافران با قیمتی کم و رقابتی عرضه می کند.Gulf Air که قسمتی از آن تحت تملک دولت ابوظبی است از سیاست "آسمان باز" استفاده می­کند که به معنای استفاده رایگان از فرودگاه دوبی است.هواپیمایی Emirates در عوض،  هر بار هواپیما های جدید و بزرگتری خریداری میکند ولی آثار این سرمایه گذاری در شرکت در طولانی مدت آشکار می شود. برای اینکه این شرکت بتواند مزایای طولانی مدت خود را حفظ کند باید سهامدار یکی از دو شرکت Boeing و Airbus شود. شرکت های هواپیمایی متحمل هزینه های سنگینی همچون هزینه سوخت می­شوند که این هزینه برای شرکت Emirates  معادل ۳۰/۷ درصد هزینه های عملیاتی این شرکت بوده است. منابع انسانی این شرکت در حال کاهش هست تا هزینه های این بخش در بخش های دیگر استفاده شود.

 

منبع: مجله نویان تیم؛ منتشر شده در کتاب مروری بر مطالعات موردی بازاریابی

پدیدآورنده: دکتر رحمن عابدین زاده نیاسر

 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی