سه شنبه 13 اسفند 1398
فیسبوک (facebook)؛ مدیریت ارتباطات دیجیتال

فیسبوک (facebook)؛ مدیریت ارتباطات دیجیتال

فیسبوک ایده‌ای کوچک بود، که تاثیری بزرگ در تکنولوژی و ارتباطات دنیا گذاشت. فیسبوک در حال حاضر از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان و از بزرگترین و سود آورترین شرکت‌ها دنیاست. از همین رو فیسبوک در دنیای تکنولوژی انکار ناپذیر است.

شروع فیسبوک

Facebook در سال ۲۰۰۴ توسط Mark Zuckerberg که در آن زمان دانشجوی دانشگاه هاروارد بود، تأسیس شد. Zuckerberg می‌گوید، " من فقط به نظرم رسید که توانایی دسترسی به اطلاعات شخصی افراد مختلف می­‌تواند به امری جذاب تبدیل شود. بدیهی است که به هیچ وجه نمی‌توان به اطلاعات شخصی دیگران دسترسی پیدا کرد مگر آنکه مردم خود، اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارند، پس اینگونه شد که خواستم برنامه‌ای بسازم که به مردم قابلیت انجام این کار را بدهد تا به هر اندازه­ای که می­‌خواهند اطلاعات را به اشتراک گذاشته و همزمان بتوانند همه‌ آن‌ها را کنترل کنند."

در طی ۲۴ ساعت اولیه‌ راه‌اندازی این برنامه، نزدیک به ۱۵۰۰ دانشجو این دانشگاه در این سایت ثبت‌نام کردند. یک ماه بعد، نیمی از دانشگاه به کاربران این برنامه ملحق شدند. در ابتدا تنها دانشجویان هاروارد می‌­توانستند از این سایت بازدید و استفاده کنند که در آن زمان پروفایل و ابزارها کاربری نسبتاً ساده‌­ای داشت. از آن جایی که ایده‌ اولیه‌ Facebook  فوق‌العاده بود، خیلی زود گسترش یافت و تمام دانشجویان انجمن Ivy ( شامل دانشگاه­‌های Brown، Columbia، Cornell، Dartmouth، Pennsylvania، Harvard، Princeton و Yale) و دیگر دانشگاه‌ها را به خود جذب کرد.  این تصمیم ابتدایی مبنی بر نگه‌ داشتن سایت به صورت انحصاری تنها برای دانشجویان دانشگاه‌ها مختلف در موفقیت زود هنگام این سایت نقش اساسی داشته است. این امر موجب شد Facebook را به سایتی خصوصی، یکپارچه و انحصاری تبدیل کند که رسانه­‌ها اجتماعی رقیب همانند MySpace این­ ویژگی را نداشتند. در سال ۲۰۰۶ درهای این سایت به روی همگان گشوده شد.

Facebook نه تنها بخش مهمی از زندگی مردم است بلکه بخشی اساسی در زمینه‌ بازاریابی برای هر نام تجاری و یا هر شرکتی محسوب می‌شود. صفحات این رسانه اجتماعی برای شرکت‌ها راهی جهت تعامل و ارتباط مستقیم با مشتریان خود فراهم کرده است؛ با صرف نظر از اینکه چقدر شرکت بزرگ و ارتباط با آن شرکت سخت باشد. درحقیقت، Facebook ایده‌ای عالی برای شرکت‌­ها کوچک به‌منظور ایجاد رابطه‌ای قوی، پایدار و تک به تک با مشتریان خود و ایجاد فرصتی برای مشاهده بازخورد آن هاست. حتی سیاستمداران از این سایت به‌ منظور جلو بردن فعالیت‌ها انتخاباتی و ارتباط با حامیان در سطوح فردی و جمعی استفاده می­‌کنند. امروزه، Facebook مشهورترین وب‌سایت رسانه اجتماعی در دنیا است که بیش از ۱/۳ میلیارد کاربر فعال دارد. وب سایت Facebook این قابلیت را دارد که کاربران علاوه بر اطلاعات شخصی خود همچون محل زادگاه، تجارب کسب کرده در کار، سابقه تحصیلی و وضعیت تاهل، هزاران هزار عکس و تصویر را به اشتراک بگذارند. به‌منظور ارتباط کاربران با یکدیگر، میتوانند برای هم پیغام ارسال ­کنند، یکدیگر را در اینترنت مشاهده (poke) و یا حساب کاربری دیگران را در عکس‌ها خود مشخص کنند (tag). آن‌ها می‌­توانند نظرات خود را روی دیوار دوستان (walls، بخشی در فیس بوک جهت گذاشتن نظرات) ارسال کنند، به گروه‌­ها ملحق شوند، آلبوم‌­ها عکس را بارگذاری کنند و یا ببینند، می‌توانند حتی در گروه برای دیدار همدیگر برنامه ریزی کنند و وضعیت به‌ روزرسانی خود را برای همه قابل مشاهده سازند. به‌طور خلاصه، Facebook به درستی در راه دستیابی به هدف خود است که از این قرار است: " به مردم جرات اشتراک گذاری هر چه بیشتر اطلاعات خود را می‌دهد و باعث می‌شود مردم در سراسر دنیا از هم اطلاع پیدا کرده و دنیا به هم نزدیک‌تر شود."
همچنین Facebook فرصت‌­ها تبلیغاتی بسیار هدفمندی همراه با پیام‌­ها شخصی ارائه می‌دهد. تبلیغات که منبع اصلی درآمد شرکت Facebook محسوب می‌شوند؛ از این رو این تبلیغات می­‌توانند افراد را از طریق اطلاعات فردی یا کلمات کلیدی که در قسمت اطلاعات فردی و علائق در پروفایل خود می‌گذارند، هدف قرار دهند. بسیاری از این تبلیغات شامل عنصری تعاملی همانند نظرسنجی یا فرصتی برای اظهار نظر یا دعوت دوستان به مراسم و همایش است. Facebook می‌­تواند "بافت اجتماعی" را با پیام بازاریابی تبلیغی همراه سازد که موجب می‌شود ارتباط کاربری را با آن نام تجاری افزایش دهد.Facebook محیطی جذاب و امن برای شرکت­‌ها با هدف معرفی ویژگی‌ها و اهداف کاری آن‌ها فراهم کرده است که شرکت‌ها می‌­توانند بهتر و بیشتر خود را نسبت به شیوه‌ها قدیمی بازاریابی نشان دهند. بازاریابان می‌­توانند ویدئوها و پیش نمایش‌ها خود را نشان دهند، تبلیغات خود را به نمایش بگذارند، رقابت به راه بیندازند، تصویر بارگذاری کنند و از این طریق خبر ارسال کنند. برخی از شرکت­‌ها از طریق Facebook مسبب کمک به خیریه­‌ها می‌­شوند. آزمایشگاه‌­ها Pacific Bioscience، سازنده برس­‌ها صورت Clarisonic، قبول کرد به ازای هر بار فشردن دکمه "Like" در صفحه این شرکت توسط کاربران Facebook، یک دلار به خیریه اهدا کند که درنهایت ۳۰۰۰۰ دلار برای زنان مبتلا به سرطان، جمع‌آوری شد. Burt's Bee's از Facebook به‌منظور معرفی هر چه سریع‌تر محصولات جدید خود به مشتریان وفادارش استفاده می­‌کند تا به سرعت بازخورد و نظرات آن‌ها را درباره محصول جدید بشنود. Old Spice با موفقیت توانست از طریق این سایت در جهت گسترش تبلیغات جالب و خنده دار خود، استفاده کند. این نام تجاری میلیون­‌ها طرفدار دارد و بر این باور است که Facebook  یکی از عوامل اصلی در احیای محصول ۷۰ ساله Plus در میان مشتریان نسل جوان است.

در یک بررسی، دانشجویان دانشگاه، Facebook را بعد از آبجو، مهم ترین چیز در دوران تحصیلشان معرفی کردند. این سایت فرصت ویژه‌ای برای تعامل با مشتریان در سطحی فردی و معنی‌دار و حتی به منظور دستیابی به سطوح جدید از طریق تبلیغات هدفمندش فراهم می‌کند.

منبع: مجله نویان‌تیم، منتشر شده در کتاب مروری بر مطالعات موردی بازاریابی

پدیدآورنده: دکتر رحمن عابدین زاده نیاسر

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی