یک شنبه 14 مهر 1398
مکس ازریا، بنیان‌گذار کمپانی BCBG MAX AZRIA

مکس ازریا، بنیان‌گذار کمپانی BCBG MAX AZRIA

مکس ازریا متولد ۱ ژانویه ۱۹۴۹ در شهر سفاکس تونس بود. او برند لباس زنانه BCBG MAX AZRIA را بنیان‌گذاری کرد. وی همچنین به عنوان طراح و مدیرعامل گروه BCBG MAX AZRIA شناخته می‌شد BCBG MAX AZRIA .یک خانه مد جهانی بود که غالب بر بیست برند را در بر می‌گرفت. آزریا در سال ۲۰۱۶ BCBG را ترک کرد‌‌‌‌‌ و BCBG MAX AZRIA در سال ۲۰۱۷ به ورشکستگی رسید و به برند مارکیوز فروخته ‌شد. بعداً آزریا به عنوان مدیرعامل شرکت Zapp Light شروع به فعالیت ‌کرد.

دوران جوانی و تحصیل ماکس آزریا چگونه گذشت؟

ماکس آزریا به عنوان ششمین فرزند در یک خانواده یهودی به دنیا آمد. در زمان کودکی، آزریا در جنوب ‌شرقی فرانسه تحصیل کرد و خانواده‌اش در سال ۱۹۶۳ به پاریس منتقل شدند. برادر وی، سرجی آزریا، بنیان‌گذار خطوط لباس زنانه‌ی جویی (joy)، کارنت (karent)‌ و الیوت (Eliot) است.

حرفه‌ و شغل ماکس، شروع تا پایانی موفق، به عنوان یک کارآفرین

بعد از ۱۱ سال طراحی خط لباس زنانه در پاریس، آزریا در سال ۱۹۸۱ به لس‌آنجلس، شهری در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرده و مجموعه‌ جس(jess) را راه‌اندازی نمود؛ مجموعه‌ای که از بوتیک های خرده‌فروشی با مفهوم جدید برای پوشاک زنان تشکیل‌ شد.

در سال ۱۹۸۹، آزریا کمپانی BCBG MAX AZRIA  را راه‌اندازی کرد که از عبارت فرانسوی " genre bon Bon chic" گرفته ‌شده‌ است، که از یک اصطلاح عامیانه پاریسی به معنای "سبک خوب، نگرش خوب" نامگذاری شده ‌است. آزریا برای ارائه مد، در نقاطی که از نظر قیمت مقرون به صرفه بود، اعتبار پیدا کرده و شناخته‌ شد. در نتیجه، در سال ۱۹۹۸ به شورای طراحان مد آمریکا (CFDA) القا شد. مجموعه Runway BCBG MAX AZRIA برای اولین بار در هفته مد نیویورک در سال ۱۹۹۶ ارائه شد.

وی همچنین دو مجموعه مشهور یعنی مکس آزریا آتلیر و مکس آزریا را ایجاد کرده‌است. Max Azria Atelier  که در فوریه ۲۰۰۴ راه‌اندازی شد، مجموعه‌ای از لباس‌های مجلسی است که برای مشتری‌های مشهور و رویدادهای فرش قرمز ایجاد شده ‌است. شارون استون، هالی بری، فرگی و آلیشیا‌کِی از این گروه، لباس خریداری و روی فرش قرمز پوشیده‌اند. در فوریه ۲۰۰۶، آزریا در هفته مد نیویورک، یک مجموعه آماده ‌شده را صرفا به جهت زیبایی ‌شناسی البسه از دید کارشناسان رونمایی کرد.

در طول جوایز سال ۲۰۰۹، آنجلیناجولی در لباسی از برند آزریا جوایز انجمن صنفی بازیگران سینما و جوایز منتقدان منتخب سال ۲۰۰۹ را بدست آورد.

آزریا خانه مد Hervé Léger را در سال ۱۹۹۸ خریداری کرد، این اولین بار در تاریخ بود که یک طراح آمریکایی یک خیاط خانه زنانه‌ فرانسوی را به دست می‌آورد. در اوایل سال ۲۰۰۷، آزریا برند هروه‌لگر را با طراحی‌های خود راه اندازی کرد که به سرعت مورد توجه افراد مشهور و پیشروان مد جهان قرار گرفت.

در پاییز سال ۲۰۰۸، مکس آزریا مجموعه هاBCBG Max Azria Runway ، Max Azria وHervé Léger را توسط خودش در هفته مد نیویورک ارائه ‌کرد، و این اولین ‌بار بود که یک طراح آمریکایی سه نمایش بزرگ مد را در طول یک هفته‌ مد نیویورک به نمایش گذاشته بود.

در ژوئن ۲۰۰۹، آزریا با مایلی سایرس همکاری کرد تا خطی را برای والمارت (فروشگاه بزرگ البسه) به نام مایلی‌سایرس و مکس‌آزریا ایجاد کند. آزریا همچنین لباس‌هایی را برای تور آمریکایی سایرس در سال ۲۰۰۹ طراحی کرد.

آزریا در سال ۲۰۱۶ شرکت BCBG را ترک کرد. BCBG Max Azria در سال ۲۰۱۷ به ورشکستگی رسید و به برند مارکیوز فروخته ‌شد.

در تاریخ ۳۱ مه ۲۰۱۷ ، ZappLight اعلام کرد که مکس آزریا به عنوان مدیر عامل و عضوی از خانواده‌ی ZappLight و شرکت اصلی آن که Clean Concept LLC بود، پیوست. اگرچه مد و فناوری ذاتاً متفاوت هستند، اما آنها به طور فزاینده‌ای باهم تلاقی می‌کنند، از این جهت که هر دو متمرکز بر مرزهای عالی طراحی و در الهام ‌بخشیدن به مصرف‌کنندگان هستند.

ماکس آزریا و یک استارتاپ جدید

 این طبیعی بود که ماکس ۶۸ ساله به جای بازنشستگی به یک استارتاپ جدید جذب‌ شود. ZappLight یک لامپ LED با کارایی ۲ در ۱ است که حرکت حشرات را مختل می‌کند. ZappLight ترکیبی از یک چراغ LED است که حشرات و پشه‌ها را به خود جلب می‌کند و به عنوان یک لامپ واقعی، به همراه فناوری zapping، کارایی دارد. . ماکس‌آزریا در بیانیه‌ای گفت: "در همه جا پذیرفته شده‌ است تا از حشرات حامل ویروس، جلوگیری شود."

برند MAX AZERIA  BCBG در نقاطی از جهان

یک خانه مد جهانی است؛ که دارای سبد با بیش از ۲۰ مارک است. از سال ۲۰۰۶ ، بیش از ۵۵۰ بوتیک BCBG Max Azria در سراسر جهان وجود داشت؛ از جمله مکان هایی در لندن، پاریس، توکیو، سانتیاگو و هنگ‌کنگ. کلکسیونهای آزریا همچنین در فروشگاه‌های تخصصی و بزرگ در سراسر جهان به فروش می‌رسد.

کمپین‌های BCBG Max Azria Group به‌طور مرتب دارای مدل‌های قابل توجهی هستند، از جمله اوا هرتزیگووا، کارن السون و جسیکا استام. این شرکت غالباً با عکاسان مشهور بین المللی مانند پاتریک دمیرشایر، پائولو رورسی و دیوید سیمز همکاری می‌کند. لباس‌هایBCBG Max Azria Group اغلب در نشریات اصلی مد مانندVogue ، InStyle وVanity Fair، و در سایت های آنلاین مانند Style.com و iFashion Network به نمایش گذاشته می‌شوند.

زندگی شخصی ماکس آزریا

آزریا دو بار ازدواج کرده بود. وی از همسر اول خود که دارای سه فرزند بود، طلاق گرفت: مایکل جان آزریا فرزند اول (متولد ۱۹۷۴)، جویس نصیر آزریا فرزند دوم(متولد ۱۹۸۱) و مارین آزریا فرزند سوم (متولد ۱۹۸۴) او هستند. آزریا مجدداً با لوبوف آزریای اوکراینی، مدیر ارشد خلاق گروهMax Azeria  BCBG ازدواج کرد. آن‌ها سه فرزند در کنار هم‌ داشتند: کلوئه(متولد ۱۹۹۳)، آنیس (متولد ۱۹۹۶) و آگنز(متولد ۱۹۹۷). دختر او، جویس آزریا، در سال ۲۰۰۹ به عنوان مدیر خلاق BCBG Generation انتخاب شد. او به همراه خانواده‌اش در خانه‌ای در لس‌آنجلس كالیفرنیا، زندگی می‌كردند. آزریا در ۶ مه ۲۰۱۹ در اثر بیماری سرطان ریه در بیمارستانی در هوستون آمریکا درگذشت.

منبع:مجله‌نویان‌تیم

پدید آورنده: سید محمد حسام

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی