سه شنبه 1 بهمن 1398
بنیان گذار بنز کیست؟

بنیان گذار بنز کیست؟

داستان زندگی کارل بنز ما را ترغیب می‌کند که به رویاهای خود ایمان بیاوریم و بی‌وققه و بدون ترس از آن‌ها پیروی کنیم تا آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنیم. کارل بنز با وجود شکست‌ها‌ی پی در پی ناامید نشد و با پشتکاری قوی‌ تر ادامه داد. کارل بنز، مصداق واقعی هر شکست مقدمه پیروزی است و اگر موفق نشدید، دوباره و دوباره تلاش کنید؛ است.

کارل فردریش مایکل وایلنت (Karl Friedrich Michael Vaillant) در ۲۵ نوامبر ۱۸۴۴ در کالسرهه (Karlsruhe) آلمان به دنیا آمد.اسم پدر او یوهان جورج بنز Johannes George) Benz) و اسم مادر او جوزفین ویلانت (Josephine Vaillant) بود.

شروع زندگی کاری کارل بنز

کارل بنز، پیش از اتمام تحصیلات کارها مختلفی را در مکان‌ها گوناگون انجام داد؛ مانند کار در یک شرکت ساخت آهن یا به عنوان طراح در کارخانه فعالیت می‌کرد.

کارل بنز نتوانست در یک شغل کار خود را ادامه دهد زیرا هیچ‌کدام از شغل‌ها برایش جالب و جذاب نبود. او عاشق دوچرخه سواری بود و آرزو می‌کرد کالسکه‌هایی با اسب کمتری تولید کند. کارل پس از گذراندن هفت سال طولانی برای پیدا کردن مسیر زندگی حرفه‌ای خود، متوجه شد که دوست دارد یک کارآفرین شود. بنابراین مسیر پر‌خطری را انتخاب کرد تا به کارآفرین تبدیل شود؛ برخلاف بسیاری از کسانی که به شغل خود پایبند هستند در صورتی که واقعا از آن‌ها نفرت دارند.

 

شکست‌های کاری کارل بنز

کارل بنز اولین کارآفرینی بود که در سن ۲۱ سالگی شروع به کار کرد. در سال ۱۸۷۱، کارل بنز و ریتر (August Ritter)، یک کارگاه مکانیکی تاسیس کردند. اما متاسفانه، کارل بنز شریک تجاری نامناسبی را انتخاب کرده بود که پس از یک سال، تمام اموال و دارایی‌های این شرکت توقیف شد. خوشبختانه، نامزد او برتا رینگر (Bertha Ringer) با پول جهزیه‌ خود سهام ریتر را خرید و شرکت را به قید ضمانت آزاد کرد. سپس کارل بنز در ۲۰ ژوئن ۱۸۷۲ با برتا ازدواج کرد و صاحب پنج فرزند شد.

مشکلات جدیدی در شرکت بنز به وجود آمد. به دلیل هزینه‌های بالای تولید، بانک‌ها در شهر مانهایم (Mannheim) از آن‌ها تقاضا کردند با سایر سرمایه‌گذاران شریک شوند. کارل مجبور شد با یک عکاس و برادرش که یک تاجر پنیر بود، شریک شود. وقتی که کارل بنز سهام‌داران جدید را در کسب‌وکار خود وارد کرد، هیچ کنترلی بر روی شرکت نداشت و در نهایت سهم کارل در آن شرکت به ۵ درصد کاهش یافت.

سهامداران شرکت کاملا او را نادیده گرفته و تصمیمات شرکت را بدون مشورت با او می‌گرفتند. این کار باعث شد که کارل بنز گروه خود را بعد از یک سال از شروع کارش، در سال ۱۸۸۳ ترک کند. بنابراین، هم به عنوان یک کارمند و هم به عنوان یک کارآفرین، بهترین ایده‌اش با شکست مواجه شد.

اشتیاق کارل برای موفقیت

علاقه کارل بنز به دوچرخه و ساخت کالسکه‌های بدون اسب باعث شد که شرکتی برای تولید کالسکه‌های بدون اسب تاسیس کند. بنابراین او در فروشگاه تعمیر دوچرخه مشغول به کار شد و یک شرکت جدید را با دو موسس به نام‌های مکس رز (Max Rose) و فریدریش ویلهلم(Friedrich Wilhelm ) تاسیس کرد. آن‌ها شرکت خود را در سال ۱۸۸۳ افتتاح کردند. آن‌ها در ابتدا، ماشین‌های صنعتی و موتورهای گازی استاتیک را تولید کردند. خوشبختانه، این شرکت بسیار موفق شد.

کارل اولین کالسکه بدون اسب جهان را تولید کرد. پس از تلاش‌ها‌ی سخت در مدت دو سال، اولین نمونه از کالسکه بدون اسب به نام (Benz Patent) ساخته شد. کارل در مورد اختراع جدید خود بسیار هیجان زده بود. ساخت این خودرو در سال ۱۸۸۵ میلادی به پایان رسید و در ۲۹ ژانویه ۱۸۸۶، ثبت شد. کارل اولین گواهی‌نامه رانندگی جهان را در سال ۱۸۸۸ دریافت کرد. کارل بنز یک نمایش عمومی برای نشان دادن اختراع جدید خود برپا کرد اما این نمایش به خوبی پیش نرفت، چون کالسکه او به دیوار برخورد کرد زیرا کنترل آن بسیار مشکل بود.

کارل انتظار داشت که این روز بهترین روز زندگیش باشد، اما انتظار او با شکست مواجه شد. حتی بعد از اینکه چندین بار شکست خورد، انگیزه‌اش کم نشد. بنابراین او حتی سخت‌تر هم کار کرد. او دو سال بعد را صرف آماده کردن نمونه اولیه خود کرد. کارل بنز این کار را با بهبود مستمر انجام داد و در سال ۱۸۸۷ محصول خود را در نمایشگاه پاریس به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه به خاطر تلاش‌های کارل بنز به یک نمایشگاه موفق تبدیل شد. طولی نکشید که سفارشات این وسیله نقلیه در سال ۱۸۸۸، شروع به شارش کرد.

نقش برتا بنز در موفقیت کارل

برتا بنز، همسر کارل بنز نقش بسیار مهمی در موفقیت مرسدس بنز انجام داد. او هزینه‌های محصول تولید شده را تامین و محصول را به بازار عرضه می‌کرد. برتا بنز اولین سفر جاده‌ای را برای رساندن این خودرو به بازار انجام داد تا اتومبیل را به بازار ببرد و آن را نمایش عموم بگذارد.

برتا بنز بدون اطلاع شوهرش ماشین را از گاراژ قرض گرفت و سفر را آغاز کرد. برتا بنز و دو پسرش در سن ۱۳ و ۱۵ سالگی اتومبیل را بیش از ۱۳۰ مایل از   Mannheim به Florsheim  رساندند. او می‌خواست عملی بودن و قابلیت استفاده وسیله نقلیه را اثبات کند. اتمام این سفر یک دستاورد بسیار قابل توجهی داشت زیرا قابلیت‌های خودرو را در مسافت‌های طولانی اثبات کرد. این سفر جاده‌ای توجه کشور آلمان را به خودروی تولید شده، جلب کرد.

کارل بنز ، هیتلر و جنگ جهانی

وقتی آلمان در جنگ جهانی اول شکست خورد، با مشکلات اقتصادی مواجه شد و در نهایت نرخ تورم افزایش یافت. همه این اقدامات به شدت صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار داده بود. بنابراین مرسدس (شرکتی متعلق به دایلمر) و بنز به تنهایی زنده ماندند و تصمیم گرفتند با یکدیگر ادغام شوند. در جنگ جهانی دوم، شرکت مرسدس بنز تشکیل شد.

اولین خودرو تولید شده توسط مرسدس بنز، مدل 770Benz بود. این مدل توسط آدولف هیتلر مورد استفاده قرار گرفت که از شیشه ضد گلوله در این خودرو استفاده شده بود. در سال ۱۹۳۰ میلادی، مرسدس بنز خودروی برتر آلمان شد. وقتی آدولف هیتلر در سال ۱۹۳۳ به قدرت رسید، تصمیم گرفت مهندسی و فناوری آلمانی را به جهانیان نشان دهد.

بنابراین هیتلر به مرسدس بنز توجه کرد که باعث شد آن شرکت بتواند در مسابقات موتوری بین‌المللی شرکت کند. طولی نکشید که مرسدس در رویداد‌های مسابقه‌ای شرکت کرد. در مدت پنج سال از ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۹، مرسدس بنز دنیای مسابقه بین‌المللی اتومبیل‌رانی را اداره کرد.

رقیب کاری کارل بنز

از مهمترین چالش‌های ادعای بنز مبنی بر اختراع خودرو، یک فرد آلمانی به نام گاتلیب دایملر (Gottlieb Daimler) بود. دایملر موتور احتراق داخلی بهتری ساخته بود و پنج ماه قبل از موتور بنز آن را ثبت کرد. اولین وسیله نقلیه‌ای که وی در آن حضور خود را نشان داد، دوچرخه بود که منجر به تولید اولین موتورسیکلت شد.

کسانی که از بنز حمایت می‌کردند، اظهار داشتند که این وسیله نقلیه دو چرخ شبیه به خودروی مدرن کمتر از سه چرخه بنز است. صرف نظر از این، دایملر نیز به یک تولید کننده موفق اتومبیل‌های چهار چرخ تبدیل شد و به یکی از قوی ترین رقیبان بنز در هر دو بازار فرانسه و آلمان تبدیل شد.

با تلاش برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار فرانسه‌، دایملر ماشین جدیدی را ساخت که بر اساس طراحی سال ۱۹۰۱ بنا شده است. این ماشین جدید در فرانسه فروخته می‌شد. اما یک شرکت فرانسوی مجوز استفاده انحصاری از نام دمیر (Demir) را در این کشور گرفته بود.

امیل جلینک(emil jellinek)، شریک تجاری اتریشی، نماینده دایملر در فرانسه بود. برای بدست آوردن مجوز موجود برای نام دائمی در فرانسه، تصمیم گرفتند برای نامگذاری ماشین جدید از اسم پیرترین دختر امیل جلینک، مرسدس، که تولد او برای دایملر بسیار خوش یمن بود استفاده کنند.

با وجود علاقه‌ای که بنز و دایملر به یکدیگر داشتند اما این دو هرگز یکدیگر را ملاقات نکردند. در واقع، دایملر در سال ۱۹۰۰ درگذشت، قبل از اینكه ماشین جدیدش مرسدس نامیده شود. شرکت دایملر پس از درگذشت بنیانگذار آن، به فعالیت خود ادامه داد. کمپانی‌های دایملر و بنز در دوران رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی اول دچار بحران شدند. برای تقویت شانس بقای خود، این شرکت‌ها برای تشکیل مرسدس بنز در سال ۱۹۲۶ ادغام شدند.

در آن زمان، بنز به صورت مستقیم درگیر فعالیت در صنعت خودرو نبود، اگرچه وی همچنان به عنوان پیشگام در این صنعت به رسمیت شناخته می‌شد. اتومبیل‌های وی توسط موزه‌ها جمع آوری شده بود. به همین‌ مناسبت، تعدادی از افراد برجسته به احترام وی سخنرانی کردند و او را معرفی کردند. مخترع خودرو، دو روز بعد، در ۴ آوریل ۱۹۲۹، در خانه خود در لادنبورگ (Ladenburg) درگذشت.

اگرچه بعداً مبتکران خودرو مانند هنری فورد این خودرو را به محصولی موفق‌تر برای عموم مردم مبدل كردند، اما از بنز به خاطر نبوغ، ابتكار و كار پیشگامانه خود در ایجاد و عرضه اولین خودروی تجاری یاد می‌شود. علامت سه بعدی بنز نشان دهنده تسلط بر زمین، هوا و آب است. حتی یک خط چهارم برای نشان دادن تسلط بر فضا برنامه‌ریزی شده بود، اما این برنامه بعدا رها شد.

منبع: مجله نویان‌تیم

پدیدآورنده: نگین ‌پرورش

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :

:.:نظرات کاربران:.:

کد امنیتی