داشبورد مدیریتی نویان

اگر داشبوردهای مدیریتی را از حیث اهمیت به نوار قلب سازمان تشبیه کنیم، کار بیهوده‌ای انجام نداده‌ایم. مدیران ارشد سازمان‌ها با داشبوردهای مدیریتی می‌توانند به راحتی از وضعیت حیات سازمان آگاه شوند و عملکرد یا به تشبیه، ضربان قلب سازمان را ارزیابی کنند.

داشبوردهای مدیریتی مجموعه‌ای از علائم بصری مانند نمودار‌ها و شاخص‌های برآمده از اهداف کلان، میان‌مدت و کوتاه‌مدت هستند که تصویری آنی و به‌هنگام از وضعیت موجود سازمان نسبت به اهداف را نشان می‌دهند. مدیران و شرکت‌های مشاوره مدیریتی حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که هر داشبورد مدیریتی با مجموعه‌ای از شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) معنا پیدا می‌کند. KPI ها شاخص‌هایی هستند که رابطه تنگاتنگی با اهداف و استراتژی‌های سازمان دارند از این رو از انواع داشبوردهای مدیریتی می‌توان به داشبورد استراتژیک، عملیاتی، تحلیلی و تاکتیکی اشاره کرد که هر کدام نقش خاصی را داخل سازمان ایفا می‌کنند.

از آنجایی که سازمان‌ها و به تبع آن مدیران سازمان‌ها به طور پیوسته با مجموعه بیکرانی از داده‌های مختلف روبرو هستند، داشبوردهای مدیریتی می‌توانند داده‌های استراتژیک سازمان‌ها را مورد بررسی قرار دهند. مدیران ارشد سازمان‌ها می‌توانند برای جلسات خود، پروژه‌های سازمانی، خلاصه‌سازی گزارشات سیستم‌های اطلاعاتی مختلف درون سازمان و ... داده‌های به‌روز را از داشبوردهای مدیریتی دریافت کنند. در محیط پرتلاطم امروزی داشبوردهای مدیریتی باعث چابکی سازمان، افزایش بهره‌وری و سودآوری آن و ترغیب به بهبود و پیشرفت منابع انسانی آن می‌شوند.

شرکت مشاوره مدیریت نویان تیم با بررسی تمام عوامل و متغیرهای داخل سازمان و صنعت شما، مجموعه از KPI های کاربردی و مهم را تعریف کرده و برای شما داشبوردهای مدیریتی تحلیلی طراحی می‌کند تا بتوانید جایگاه سازمان خود را در صنعت توسعه دهید و همگام با تکنولوژی روز دنیا از منابع و سیستم‌های اطلاعاتی خود بیشترین بهره را ببرید.

:.:دمو نرم افزار:.:

:.:گالری:.:

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی :